Menu
Musimy być krok do przodu i tworzyć nową jakość

Musimy być krok do przodu i tworzyć nową jakość

2016-02-29

O przewadze konkurencyjnej, kompleksowej obsłudze rynku i przyszłych planach a także podsumowaniu 2015 roku, Raport Kolejowy rozmawiał z Prezesem Zarządu Firmy Trade-Port – Sławomirem Bijakiem

Raport Kolejowy: Panie Prezesie, czy to prawda, że już w najbliższym czasie stojąc przed przejazdem kolejowym, będziemy mogli zobaczyć przejeżdżające pociągi brendowane logiem Trade-Port? Czy firma wchodzi w nową branżę?

Sławomir Bijak: Tak, to prawda, ale nie wchodzimy w nową branżę. Wyjaśnię tylko, że to nie tylko kwestia brendowania. Finalizujemy zakup dwóch składów wagonów, które będą obsługiwać nasze dostawy.

RK: Czyli jest to kolejny etap rozwoju firmy?

SB: Tak. Jesteśmy z tego bardzo dumni. Zawsze podkreślam, że naszym głównym atutem jest kompleksowość dostaw i profesjonalna obsługa klientów. W naszej branży, zdobycie przewagi konkurencyjnej, bazuje na stworzeniu wydajnego modelu funkcjonowania organizacji, który będzie efektywniejszy od pozostałych. Dlatego też nie spoczywamy na laurach, ale cały czas się doskonalimy. Każdy etap za nami jest już niemal standardem na rynku, my musimy być krok do przodu i tworzyć nową jakość. Pochwalę się tutaj, że zostaliśmy laureatem programu jakości roku 2015 w X jubileuszowej edycji „Jakość Roku 2015” w kategorii „USŁUGA”.

RK: Co to oznacza konkretnie?

SB: Zaczynaliśmy zaledwie 6 lat temu. Mieliśmy od początku silny zespół, zbudowany z ekspertów w swoich dziedzinach. Pracowaliśmy bardzo ciężko, żeby osiągnąć wynik sprzedaży na poziomie 35 mln złotych w 2010 roku. Daliśmy się poznać, jako solidny i uczciwy dostawca, ale i lojalny partner w biznesie. W kolejnych etapach rozwijaliśmy zespół, zagwarantowaliśmy sobie zaplecze magazynowe i logistyczne, rozszerzyliśmy działalność o usługi projektowania linii kolejowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą, wreszcie przyszedł czas na własny transport kolejowy. Zapewniliśmy sobie również stabilne zaplecze finansowe, pozwalające realizować coraz większe projekty, a także doskonałe relacje z dostawcami dzięki czemu materiały strategiczne kontraktujemy z bardzo dużym wyprzedzeniem.

RK: Jak ocenia Pan te działania z perspektywy 6 lat?

SB: W bardzo krótkim czasie zbudowaliśmy silną pozycje rynkową. Zdobyliśmy zaufanie takich potentatów jak Mittal, Voestalpine czy Vossloch. Sprzedaż w ubiegłym roku przekroczyła 300 mln, oznaczając niemal 750% dynamikę sprzedaży w ciąg u 5 lat. Rozszerzyliśmy rynki zbytu zarówno w kraju jak i poza granicami. Myślę, że bez zbędnej skromności, mogę powiedzieć, że osiągnęliśmy sukces. Mówię celowo „my”, ponieważ jest to zasługa całego zespołu naszej firmy, któremu dziękuję za oddanie, pracę i zaangażowanie w rozwój Firmy.

RK: Pewnym podsumowaniem była kończąca poprzedni rok konferencja w Szczyrku.

SB: Już po raz czwarty, wspólnie z Polską Izbą Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei, zorganizowaliśmy konferencję „Kolej na obszarach szkód górniczych”. Podczas konferencji, w której bierze udział większość naszych partnerów, podsumowaliśmy rok i podziękowaliśmy za współpracę naszym dostawcom i odbiorcom. Tradycyjnie też, przyznaliśmy statuetki „Solidny Partner Trade-Port”. W tym roku wyróżniliśmy: Toramos s.r.o., Wielobranżową Pracownię Projektów Kolejowych Sp. z o.o. i Śrubene Unia SA. Nagrodę specjalną od Trade-Port otrzymała też Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z którą współpracujemy od pierwszej konferencji.

RK: Czy może nam Pan uchylić rąbka tajemnicy dotyczącej przyszłości i planów Firmy?

SB: Nie chcę mówić o szczegółach ale wiem, że przed nami sporo wyzwań. Zakładamy dalszy rozwój i wzrost przychodów, które są ważnym czynnikiem dla całej Grupy. Jednakże podchodzimy do tego ostrożnie, ponieważ utrzymanie dynamiki wzrostu przychodów rok do roku, na poziomie przekraczającym 100% staje się coraz większym wyzwaniem. Już w tej chwili obsługujemy ponad 450 firm, co oznacza znaczną część rynku. Tym bardziej, że wraz ze wzrostem wolumenu obrotu, absolutnym priorytetem pozostaje zachowanie najwyższej jakości świadczonych przez nas usług.

RK: Czego życzyć Trade-Portowi w 2016 roku?

SB: Przede wszystkim, na koniec, chciałbym podziękować jeszcze raz pracownikom Trade-Portu, a także wszystkim dostawcom i odbiorcom, z którymi współpracujemy. Mam nadzieję, że pod koniec roku spotkamy się po raz kolejny na konferencji w Wiśle i podsumujemy rok. A Trade-Portowi życzyć, aby ten rok był tak samo dobry jak lata poprzednie, a nasza marka niezmiennie kojarzyła się z solidnością, lojalnością wobec partnerów i pewnością dostaw.

 

 

 

 

 

 

INNE Z KATEGORII "wywiady"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry