Menu
WKD żegna się z pojazdami EN94

WKD żegna się z pojazdami EN94

2016-05-20

Na 28 maja Warszawska Kolej Dojazdowa zapowiedziała długo wyczekiwaną zmianę napięcia w sieci trakcyjnej – z 600V do 3000V. Wraz ze zmianą napięcia z użytku wyłączone zostaną pojazdy EN94, wyprodukowane w 1972 roku przez wrocławski PaFaWag.

Obecnie eksploatowane są już tylko trzy takie składy, każdy zestawiony z dwóch dwuczłonowych pojazdów. Składy o numerach 17+43, 23+26 i 25+40 uzupełnia rezerwowy pojazd EN94-35. WKD poinformowało, że jednostkami EN94 będzie można podróżować jeszcze do 27 maja włącznie. Natomiast najbliższa sobota będzie ostatnim dniem wolnym, w czasie którego zainteresowani pasażerowie i pasjonaci kolei mogą spotkać elektryczne zespoły trakcyjne serii EN94 na torach. Według planów EN94 obsłużą dwa spośród pięciu zaplanowanych na dzień wolny obiegów.

Wysłużone jednostki EN94 zostaną zastąpione przez nowe pojazdy serii 39WE (EN100), wyprodukowane przez Newag.

Zdjęcie: WKD

TAGI

Warszawska Kolej Dojazdowa

INNE Z KATEGORII "tabor"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry
grupa MTMrealizacja: