Menu
Umowa podpisana: PESA dostarczy 10 EZT-ów dla Województwa Wielkopolskiego

Umowa podpisana: PESA dostarczy 10 EZT-ów dla Województwa Wielkopolskiego

2017-09-08

23 sierpnia br. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu podpisano umowę pomiędzy Województwem Wielkopolskim a bydgoską PESĄ na dostawę kolejnych 10 elektrycznych zespołów trakcyjnych (EZT), celem ich użycia w wojewódzkich kolejowych przewozach pasażerskich. Zakup pojazdów współfinansowany jest ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (WRPO 2014+), w ramach projektu własnego Samorządu Województwa Wielkopolskiego pn. „Rozwój publicznego transportu zbiorowego w Wielkopolsce poprzez zakup nowego i modernizację taboru dla wojewódzkich przewozów towarowych”.

Konsekwentnie inwestujemy w pasażerski tabor kolejowy, polepszając komfort i bezpieczeństwo podróżowania naszymi pociągami. Postanowiliśmy zakupić 10 nowych pięcioczłonowych pociągów, które dedykujemy do eksploatacji Kolejom Wielkopolskim. Będą one wykorzystane m.in. na liniach nr 271 Poznań Główny – Rawicz oraz nr 351 Poznań – Krzyż, szczególnie w godzinach szczytowych, kiedy podróżuje najwięcej pasażerów – mówił Wojciech Jankowiak, wicemarszałek województwa wielkopolskiego. Jankowiak zwrócił także uwagę, że samorząd województwa jest już właścicielem 22 autobusów szynowych i 22 EZT-ów, produkcji PESY Bydgoszcz, a zakupionych w ubiegłej perspektywie finansowej UE w ramach WRPO 2007-2013.

 – Nowe pociągi spełniają wszelkie normy kolejowe obowiązujące w całej Europie. Wyposażone są w 285 miejsc siedzących, system informacji i monitoringu, internet oraz urządzenia ratujące życie, a także klimatyzację i system odświeżający powietrze. Podróż będzie pachniała bezpieczeństwem i nowoczesnością – powiedział Sebastian Kamecki, członek zarządu, dyrektor ds. produkcji i logistyki PESA Bydgoszcz SA.

Inwestycja o wartości 238 mln zł ma zostać zrealizowana w pierwszym kwartale 2019 r. Województwo Wielkopolskie będzie miało wówczas do dyspozycji 66 jednostek taborowych – w tym 44 elektryczne zespoły trakcyjne.

EG

 

Fot: PESA Bydgoszcz SA

TAGI

Pesa

INNE Z KATEGORII "tabor"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry
grupa MTMrealizacja: