Menu
Szósty Elf już kursuje w kujawsko-pomorskim

Szósty Elf już kursuje w kujawsko-pomorskim

2016-07-27

Od kilku dni pasażerowie Przewozów Regionalnych w województwie kujawsko-pomorskim mogą korzystać z nowego Elfa, wyprodukowanego przez Pesę. Pojazd został zakupiony przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

Nowy Elf może rozwinąć prędkość 160 km/h, co pozwoli w pełni wykorzystać efekty modernizacji linii kolejowej m.in. na trasach z Inowrocławia do Bydgoszczy, z Bydgoszczy do Torunia czy z Bydgoszczy do Tczewa. Skład ma dwieście miejsc siedzących, klimatyzację, windy, bezprzewodowy internet, system audiowizualny, kolorystykę ułatwiającą poruszanie się osób słabowidzących oraz ekologiczne toalety z przewijakiem dla niemowląt. Kosztował 20 mln złotych, przy czym ponad 12,5 mln pokryły środki z rządowego Funduszu Kolejowego.

Przewozy Regionalne w województwie kujawsko-pomorskim dysponują jeszcze pięcioma Elfami, pozyskanymi w latach 2014-2015 w ramach projektu BiT-City. Na tym nie kończą się plany taborowe przewoźnika oraz Urzędu Marszałkowskiego. Władze samorządowe zobowiązały Przewozy Regionalne do zakupu kolejnych czterech nowych pociągów do obsługi połączeń w regionie. Urząd przekaże także przewoźnikowi środki na modernizację i naprawy pojazdów już będących w użytku. W sumie Przewozy Regionalne mogą liczyć na wsparcie wysokości ponad 11 mln złotych z przypadającej na województwo puli Funduszu Kolejowego. W latach 2016-2010 władze samorządowe otrzymają z tego źródła w sumie około 40 mln złotych.

 

Fot: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego

TAGI

Przewozy Regionalne

INNE Z KATEGORII "tabor"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry
grupa MTMrealizacja: