Menu
Stadler wyprodukuje dla azerbejdżańskich kolei 10 nowych Flirtów

Stadler wyprodukuje dla azerbejdżańskich kolei 10 nowych Flirtów

2019-11-27

Na tory w Azerbejdżanie za trzy lata wyjedzie 10 wielozadaniowych Flirtów. Wartość zakupionych przez Koleje Azerbejdżańskie maszyn wynosi 115 mln euro.

Cztery pierwsze składy pociągów firma Stadler dostarczy w 2022 r. Obsługiwać będą połączenia międzymiastowe.

Na pociąg złoży się pięć wagonów oraz moduł mocy z czterema wysokoprężnymi silnikami. Łączna długość pojazdu wyniesie 106,8 m. Miejsce w nim znajdzie 271 pasażerów.

- Spalinowe Zespoły Trakcyjne (ang. DMU) wykorzystane zostaną do konwersji głównych linii w kraju – z 3 kV prądu stałego do 25 kV prądu podziemnego – informują przedstawiciele kolei azerbejdżańskich.

Kolejne 6 składów będzie krótszych. Długość EMU wyniesie 93 m. Połowa z pociągów kursować będzie na trasie międzymiastowej. Dla pasażerów przygotowanych zostanie 236 miejsc. W trzech kolejnych pojazdach, używanych do realizacji połączeń regionalnych i podmiejskich, znajdzie się 255 miejsc siedzących.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że koleje azerbejdżańskie dodały do swojej floty Flirty – mówił szef sprzedaży Ansgar Brockmayer.

To kolejne już zamówienie realizowane przez firmę Stadler dla kolei w Azerbejdżanie. Pięć lat temu przedsiębiorstwo wykonało i oddało do użytku wagony sypialne dla pociągów międzynarodowych, kursujących na trasie do Turcji. W kolejnych latach (2015 r. i 2018 r.) Stadler wygrał dwa kontrakty na dostarczenie zestawów piętrowych Kiss, które już są eksploatowane.

TAGI

Stadler Polska

INNE Z KATEGORII "tabor"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry