Menu
Stadler przejmuje spółkę Swedtrac

Stadler przejmuje spółkę Swedtrac

2018-02-22

Stadler przejmie od spółki Knorr-Bremse specjalizującą się w modernizacjach pociągów spółkę-córkę Swedtrac. Przejęcie wzmocni obecność firmy w krajach nordyckich, w szczególności na rynku szwedzkim. Stadler powita także na pokładzie 106 pracowników firmy Swedtrac.

Przejmując pod koniec pierwszego kwartału 2018 r. spółkę Swedtrac, Stadler pozyska przedsiębiorstwo specjalizujące się w modernizacji i utrzymaniu pojazdów szynowych. Obecnie Swedtrac realizuje dwa duże kontrakty: „OTU Refurbishment“ i „X2000 Comfort Upgrade“. W 2013 r. firma została przyłączona do Knorr-Bremse – światowego lidera w produkcji układów hamulcowych wykorzystywanych w pojazdach szynowych i użytkowych.

W ostatnich latach rozwój Stadlera w krajach nordyckich wyraźnie nabrał tempa. Na rynku skandynawskim firmie przypadły w udziale m.in. zamówienia w Szwecji (kompleksowy serwis pociągów MTR-Express oraz modernizacja X2000), Norwegii (dostawa pojazdów typu Flirt przewoźnikowi NSB oraz tramwajów dla Bergen) oraz Danii (kompleksowy serwis tramwajów dla miasta Aarhus).

Potencjał rynku nordyckiego nie jest jednak jeszcze w pełni wykorzystany. W tym potencjale Stadler upatruje możliwości rozwoju działalności. Siedziba spółki Swedtrac w Tillberdze, oddalonej o ok. 100 km od Sztokholmu, ma w przyszłości stać się ważnym centrum kompetencyjnym Stadlera w obszarze serwisu w Szwecji.

– Cieszymy się, że będziemy mogli zwiększyć obszar modernizacji istniejących flot pojazdów – podkreślił Jürg Gygax, wiceprezes wykonawczy oddziału Stadler Service. – Poszerzymy także nasze zasoby wiedzy technologicznej, obejmujące teraz kompletną paletę produktów, dzięki czemu jeszcze sprawniej będziemy mogli odpowiadać na potrzeby i oczekiwania naszych najbardziej wymagających klientów. Cieszymy się także na przyjęcie do rodziny Stadlera pracowników Swedtrac i rozpoczęcie współpracy.

 

LS

TAGI

Stadler Polska

INNE Z KATEGORII "tabor"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry
grupa MTMrealizacja: