Menu
Ruszyła rozbudowa zaplecza technicznego REMTRAKU

Ruszyła rozbudowa zaplecza technicznego REMTRAKU

2016-06-14

O planowanej modernizacji zaplecza technicznego w Idzikowicach pisaliśmy już tutaj. Inwestycja zakłada budowę malarni i zbiornika retencyjnego wód deszczowych, a także rozbudowę hali napraw. Nowe zaplecze przyspieszy proces napraw i umożliwi zwiększenie liczby wykonywanych przeglądów na poziomie P4 (do dwustu czterdziestu wagonów rocznie), tym samym pozytywnie wpływając na dostępność taboru PKP Intercity oraz komfort podróżnych. W rozbudowanej hali będą wykonywane naprawy wszystkich podzespołów, urządzeń i części wagonowych.

Rozbudowę zaplecza technicznego uroczyście rozpoczęto 13 czerwca 2016 roku. W podpisaniu aktu erekcyjnego oraz wmurowaniu kamienia węgielnego udział wzięli m.in. prezes PKP SA Mirosław Pawłowski, prezes PKP Intercity SA Marek Chraniuk, prezes ZUT REMTRAK Zbigniew Ciemny, władze państwowe i samorządowe oraz przedstawiciele inwestycji.

Prezes PKP Intercity Marek Chraniuk zaznaczył, że inwestycja jest bardzo ważna dla pasażerów spółki. „Dzięki rozbudowie zakładu w Idzikowicach będziemy w stanie zaoferować więcej wagonów, a tym samym zapewnić większą pulę miejsc w pociągach i wyższy komfort podróży” – wyjaśnił.

Prezes zarządu PKP SA Mirosław Pawłowski podkreślił, że modernizacja zakładu REMTRAK jest istotnym wsparciem działań Grupy PKP w obszarze taboru. „Znacząco zwiększy się możliwość samodzielnych napraw, przez co usprawni się i skróci ten proces. Jestem przekonany, że dzięki tego typu inwestycjom, będziemy sukcesywnie podnosić konkurencyjność transportu kolejowego” – powiedział.

Dokumentację techniczną rozbudowy zakładu przygotowała firma Multiconsult Polska sp. z o.o. Wykonawcami budowy są przedsiębiorstwa Bling Group Sp. z o.o oraz Tech- Elpro Sp. c. Wartość kontraktu wyniesie 10 299 000 zł, a rozbudowa potrwa pięć miesięcy.

 

Zdjęcie: REMTRAK

TAGI

PKP Intercity

INNE Z KATEGORII "tabor"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry
grupa MTMrealizacja: