Menu
Przetarg rozstrzygnięty: NEWAG dostarczy EZT-y dla Pomorza Zachodniego

Przetarg rozstrzygnięty: NEWAG dostarczy EZT-y dla Pomorza Zachodniego

2016-09-01

Przetarg ogłoszony przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego dotyczył wykonania siedemnastu zespołów trakcyjnych do obsługi połączeń kolejowych w regionie. Nowe pojazdy dla Pomorza Zachodniego dostarczy NEWAG SA z Nowego Sącza.

30 sierpnia bieżącego roku Prezes Urzędu Zamówień Publicznych poinformował Marszałka Województwa o zakończeniu kontroli uprzedniej postępowania. Pozytywny wynik kontroli umożliwia podpisanie umowy z wykonawcą wyłonionym w procedurze przetargowej. W ramach inwestycji Województwo Zachodniopomorskie zyska dwanaście trzyczłonowych i pięć czteroczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych w cenie 250 mln złotych. Inwestycja w 85 proc. zostanie dofinansowana z Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Pozostałe środki pochodzić będą z funduszu kolejowego oraz środków własnych samorządu. W warunkach przetargowych uwzględniono opcję zwiększenia zamówienia o dodatkowe dziesięć pojazdów.

Nowe EZT-y zostaną skierowane do obsługi połączeń: Poznań – Krzyż – Choszczno – Szczecin, Słupsk – Koszalin – Szczecin, Szczecin – Świnoujście, Szczecin – Gryfino – Chojna – Kostrzyn, Szczecin – Wysoka Kamieńska – Kamień Pomorski.

Warto podkreślić, że to właśnie Województwo Zachodniopomorskie, jako jedne z pierwszych w kraju, zaczęło zakupywać nowy tabor kolejowy przy współfinansowaniu ze środków unijnych perspektywy na lata 2014-2020. Obecnie Pomorze Zachodnie posiada już czterdzieści osiem nowych i zmodernizowanych pojazdów szynowych. Rozstrzygnięty właśnie przetarg wpisuje się w szerszą misję rozbudowy kolei, poprawy bezpieczeństwa i zwiększenia komfortu podróżnych w regionie.

 

Fot: Newag

TAGI

Newag

INNE Z KATEGORII "tabor"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry
grupa MTMrealizacja: