Menu
POLREGIO odebrało nowoczesną tokarnię

POLREGIO odebrało nowoczesną tokarnię

2018-07-06

Przewozy Regionalne, właściciel marki POLREGIO, 5 lipca odebrały w Kędzierzynie-Koźlu nowoczesną, innowacyjną tokarnię podtorową, która radykalnie podniesie efektywność eksploatacji taboru poprzez minimalizację czasu jego wyłączenia z ruchu.

POLREGIO konsekwentnie realizuje proces restrukturyzacji oparty m.in. na unowocześnieniu baz technicznych przewoźnika w całej Polsce. Po niedawnej premierze nowoczesnego zmodernizowanego elektrycznego zespołu trakcyjnego ED72 w Opolu, który kursuje na trasie Kędzierzyn-Koźle – Opole – Wrocław, dzisiaj odbyło się uroczyste odebranie unikalnej tokarni podtorowej.

– Nie zatrzymujemy się w procesie unowocześnienia naszej spółki. Obok inwestycji w nowoczesny i komfortowy tabor wprowadzamy nową jakość w systemie utrzymania pojazdów. Dzisiejsze wydarzenie pokazuje, że po zakończonej z sukcesem restrukturyzacji, prowadzonej pod nadzorem właścicielskim Agencji Rozwoju Przemysłu, chcemy i będziemy się rozwijać, również w zakresie utrzymania eksploatowanego przez nas taboru. To kluczowy element funkcjonowania naszej spółki zapewniający efektywne gospodarowanie taborem oraz utrzymanie wysokiego bezpieczeństwa i komfortu dla naszych pasażerów – powiedział Krzysztof Zgorzelski, prezes Przewozów Regionalnych.

– To bardzo ważna inwestycja, która w znacznym stopniu wpłynie na poprawę jakości obsługi technicznej taboru POLREGIO oraz województwa opolskiego. To duży krok do przodu, który cieszy, ponieważ spółka przekazuje jasne sygnały o dobrym zarządzaniu
i inwestycyjnym spojrzeniu w przyszłość. Działania te są zbieżne z planami województwa opolskiego, które chce w kolejnych latach współpracować z Przewozami Regionalnymi – powiedział Szymon Ogładza, Członek Zarządu województwa opolskiego.

– Zabudowa tokarni to wielkie wydarzenie zwłaszcza tutaj, w bazie utrzymania w Kędzierzynie-Koźlu, o której jeszcze kilka lat temu mówiono jako o zbędnym balaście z pilną potrzebą likwidacji. A dziś mamy przyjemność uroczyście uruchomić tę nowoczesną maszynę, która jest kolejną inwestycją w przyszłość. Przypomnę, że w 2016 r. wybudowaliśmy stację paliw dla potrzeb tankowania pojazdów kolejowych, a 2017 r.przebudowaliśmy system ogrzewania budynku biurowego. Te działania skutecznie poprawiają komfort pracy i zmniejszają koszty funkcjonowania. Tokarnia to inwestycja, dzięki której zaplecze w Kędzierzynie-Koźlu na mapie polskich zapleczy utrzymania taboru dziś otrzymuje nowe znaczenie – powiedział Sylwester Brząkała, Dyrektor Opolskiego Oddziału Przewozów Regionalnych w Opolu.

Tokarnia podtorowa to urządzenie sterowane numerycznie przeznaczone do regeneracji profili kół jezdnych i powierzchni ciernych tarcz hamulcowych ciężkich pojazdów trakcji szynowej bez konieczności demontażu zestawów kołowych. Zapewni skrócenie czasu wyłączenia pojazdu z ruchu, dzięki czemu znacznie wrośnie efektywność jego eksploatacji. Wartość projektu zakupu i zabudowy tokarni podtorowej UGE300N produkcji RAFAMET SA to 4,5 mln zł netto.

INNE Z KATEGORII "tabor"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry
grupa MTMrealizacja: