Menu
Pociągi Kolei Małopolskich w nowych barwach

Pociągi Kolei Małopolskich w nowych barwach

2016-07-25

Na tory wjechał pierwszy pociąg Kolei Małopolskich w barwach województwa. To jeden z wyprodukowanych wcześniej Acatusów, pozostałe zostaną przemalowane i unowocześnione najpóźniej do końca tego roku. W planach jest także powiększenie taboru Kolei Małopolskich o sześć nowoczesnych, czteroczłonowych Impulsów od Newagu, które trafią do przewoźnika w listopadzie, następna partia pojazdów zostanie dostarczona do połowy 2017 roku. W sumie Koleje Małopolskie będą dysponowały osiemnastoma komfortowymi składami w nowoczesnej szacie graficznej. Łączna wartość taboru spółki została oszacowana na ponad 300 mln złotych.

Na konferencji prasowej marszałek województwa Jacek Krupa z dumą wypowiadał się o planach rozwojowych Kolei Małopolskich. „Nowa szata graficzna jest tylko uzupełnieniem tego, co w naszych pociągach jest już standardem – zaznaczył. – Ciche, kli­ma­ty­zo­wane wnę­trza, ergo­no­miczne fotele, inter­net, gniazdka elek­tryczne, udogodnienia dla mam z dziećmi. Zależy nam na tym, by pasażerowie, widząc logo na pociągu, od razu kojarzyli je z najwyższą jakością, komfortem i wygodą. Jesteśmy dumni z tego, że Koleje Małopolskie kojarzą się pasażerom z najwyższą jakością świadczonych usług”.

Pasażerowie już teraz doceniają Koleje Małopolskie. W przeciągu półtora roku działalności spółka przewiozła ponad trzy miliony pasażerów. Dużą popularnością cieszą się połączenia realizowane przez KMŁ na trasach Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej oraz Małopolska Karta Aglomeracyjna, czyli zintegrowany bilet na różne środki transportu i parkingi.

Fot: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

TAGI

Koleje MałopolskieNewag

INNE Z KATEGORII "tabor"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry
grupa MTMrealizacja: