Menu
PKP CARGO powiększa flotę o nowe lokomotywy wielosystemowe

PKP CARGO powiększa flotę o nowe lokomotywy wielosystemowe

2016-08-03

PKP CARGO odebrało kolejne trzy z piętnastu zamówionych lokomotyw wielosystemowych Siemens Vectron. Obecnie przewoźnik dysponuje już dziewięcioma nowymi Vectronami. Lokomotywy obsługują połączenia poza granicami kraju: w Niemczech, Czechach, Słowacji, Austrii i Węgrach. Następne Vectrony PKP CARGO odbierze w sierpniu, a ostatnie – do końca czerwca 2017 roku.

„Nowe Vectrony są nieustannie w ruchu, wykorzystujemy je w stu procentach – mówi Jarosław Klasa, Członek Zarządu PKP CARGO ds. Operacyjnych. – Lokomotywy wielosystemowe pozwalają nam samodzielnie prowadzić składy z Polski do kilku krajów Unii Europejskiej, bez konieczności podmiany środka trakcyjnego na granicy. Oznacza to optymalny czas przewozu oraz wyższy poziom obsługi klientów”.

Pierwsze trzy Vectrony PKP CARGO odebrało w styczniu tego roku. Wcześniej przewoźnik miał w swoim taborze jedną własną lokomotywę wielosystemową oraz dziewięć wydzierżawionych, którymi obsługiwał połączenia zagraniczne. Lokomotywy Siemens Vectron zostały oznaczone jako seria EU46. Trzy nowo odebrane lokomotywy mają numery boczne 507, 509 i 510. Do niedawna były garażowane przez w lokomotywowni w Czechowicach razem z trzema innymi o numerach 508, 511 i 512, które PKP CARGO odbierze w sierpniu.

Umowę na zakup piętnastu lokomotyw wielosystemowych Siemens Vectron PKP CARGO podpisało we wrześniu 2015 roku.

 

Fot: PKP CARGO

TAGI

PKP CARGO

INNE Z KATEGORII "tabor"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry
grupa MTMrealizacja: