Menu
PESA wyprodukuje tramwaje dla Łodzi

PESA wyprodukuje tramwaje dla Łodzi

2017-04-07

W poniedziałek 3 kwietnia br. podpisana została umowa pomiędzy MPK Łódź a PESA Bydgoszcz na dostawę 12 nowoczesnych tramwajów SWING. Kontrakt jest warty 80,9 mln netto zł netto (99,6 mln zł brutto).

Nowoczesne systemy

Nowe pojazdy będą niemal identyczne w stosunku do jeżdżących aktualnie w Łodzi tramwajów typu Swing. Podobnie jak w dotychczasowych będą wyposażone w nowoczesne systemy IT: system informacji pasażerskiej, system monitoringu, system emisji reklam, system diagnostyki on-line. Pojazdy będą posiadały dwa stanowiska dla inwalidów oraz stanowisko do przewozu rowerów. Przystosowane będą do zabudowy układu odzysku energii (superkondensatora), co w przyszłości pozwoli na jeszcze większe oszczędności prądu.

Dotychczasowa PESA dostarczyła MPK Łódź dziesięć tramwajów niskopodłogowych 122N Tramicus (2007-2008) oraz dwadzieścia dwa tramwaje niskopodłogowe 122NaL SWING (2015).

Ważne daty:

 • 25.11.2016 r. – ogłoszenie o zamówieniu
 • 13.01.2017 r. – złożenie i otwarcie ofert
 • 10.02.2017 r. – zawiadomienie o wyniku postępowania
 • 03.04.2017 r. – podpisanie umowy
 • 15.10.2018 r. – umowny termin dostawy 22 tramwajów wraz z wyposażeniem

 

Fot: PESA

TAGI

Pesatramwaje

INNE Z KATEGORII "tabor"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry
grupa MTMrealizacja: