Menu
PESA wygrywa przetarg na dostawę tramwajów dla Kijowa

PESA wygrywa przetarg na dostawę tramwajów dla Kijowa


Komitet ds. konkursu Przedsiębiorstwa Komunalnego Kijówpastrans ogłosił, że w rozstrzygniętym przetargu na dostawę 40. niskopodłogowych tramwajów  najlepszą ofertę złożyła PESA Bydgoszcz SA wyprzedzając w ukraińską firmę Elektrontrans.

Umowa zakłada dostawę do 40 nowoczesnych, niskopodłogowych tramwajów w 2017 r. Wartość zamówienia to ponad 50 mln euro.

– To dla nas przede wszystkim wielka duma, ale i potwierdzenie dobrych opinii pasażerów i przewoźnika: tramwaje dostarczone do tej pory do Kijowa zostały dobrze przyjęte. Liczymy na dalszą, dobrą współpracę z władzami miasta. Naszym celem jest uruchomienia centrum serwisowo-montażowego  w Kijowie. Rozmowy o długofalowych działaniach PESA w Kijowie i na Ukrainie trwają – powiedział Dariusz Skotnicki, Dyrektor Marketingu Rynku Wschodniego PESA.

PESA zamierza dalej rozwijać swoją obecność zarówno w sektorze klejowym, jak i w transporcie miejskim na Ukrainie. Do tej pory firma eksportowała na ten rynek pojazdy spalinowe, a w ubiegłym roku przekazała 10 pierwszych tramwajów dla Kijowa.

 

Fot: PESA

Dodano: 2017-07-31 13:35:56

TAGI

Pesa

INNE Z KATEGORII "tabor"

Ta strona wykorzystuje pliki cookies i zapisuje je na Twoim urządzeniu. Pozostając na stronie akceptujesz taki stan rzeczy.

akceptuję czytaj więcej
do góry
grupa MTMrealizacja: