Menu
Pesa i ZNTK Mińsk Mazowiecki modernizują wagony dla PKP Intercity

Pesa i ZNTK Mińsk Mazowiecki modernizują wagony dla PKP Intercity

2018-05-11

Spółka PKP Intercity podpisała umowę na modernizację 10 wagonów pierwszej klasy z Grupą PESA (konsorcjum spółek Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego „Mińsk Mazowiecki” oraz Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz). Wartość kontraktu to ponad 41 mln zł.

Odnowione pojazdy będą wyposażone w klimatyzację, wygodne fotele, gniazdka elektryczne z możliwością zasilania urządzeń z gniazda USB oraz bezprzewodowy Internet. Na korytarzach będą dostępne tablice z aktualną informacją pasażerską. Numery foteli zostaną oznaczone alfabetem Braille’a. Zmodernizowane wagony będą pojazdami przedziałowymi.

– Cieszymy się, że Grupa PESA realizuje kolejne zamówienie dla PKP Intercity. Dzięki naszej dotychczasowej dobrej współpracy pasażerowie już wkrótce będą podróżować wygodnymi i nowoczesnymi wagonami. Zawarta umowa jest kolejnym elementem strategii taborowej, w ramach której do 2023 r. inwestujemy około 7 mld zł w podnoszenie standardów podróży koleją  – powiedział Marek Chraniuk, Prezes Zarządu PKP Intercity.  

Zgodnie z umową producent zobowiązany jest do wykonania naprawy wraz z modernizacją wszystkich wagonów objętych zamówieniem w terminie nie dłuższym niż 13 miesięcy od dnia jej zawarcia. Zmodernizowane wagony mają być objęte 36-miesieczną gwarancją.

PKP Intercity realizuje obecnie największy program inwestycyjny w historii firmy, którego celem jest m.in. zakup i modernizacja taboru oraz dalsze podnoszenie komfortu podróżowania. Na zakup nowych wagonów i lokomotyw oraz modernizację już posiadanego taboru PKP Intercity przeznaczy około 7 mld zł. Po zakończeniu programu pociągi PKP Intercity będą zestawione w blisko 80 proc. z nowego lub zmodernizowanego taboru.

TAGI

PesaPKP Intercity

INNE Z KATEGORII "tabor"

Ta strona wykorzystuje pliki cookies i zapisuje je na Twoim urządzeniu. Pozostając na stronie akceptujesz taki stan rzeczy.

akceptuję czytaj więcej
do góry
grupa MTMrealizacja: