Menu
PESA dostarczy nowe Elfy dla Województwa Śląskiego

PESA dostarczy nowe Elfy dla Województwa Śląskiego

2016-10-20

We wtorek  18 października br. została podpisana umowa między PESA Bydgoszcz a Samorządem Województwa Śląskiego i Kolejami Śląskimi. Umowa dotyczy dostarczenia trzynastu nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych z opcją  rozszerzenia tego kontraktu o sześć kolejnych składów.

Województwo Śląskie zakupi od PESA jeden pojazd 2-członowy, dwa 3-członowe i dziesięć 4-członowych, natomiast w dodatkowej puli (opcji) przewiduje się zamówienie do trzech pojazdów 2-członowych, jednego 3-członowego oraz do dwóch 4-członowych.

„To dla nas kontrakt nie tylko bardzo ważny, ale i symboliczny – powiedział wiceprezes PESA Robert Świechowicz. – Przypomnę, że w 2010 roku Województwo Śląskie zakupiło, a Koleje Śląskie były pierwszym użytkownikiem Elfów, wtedy drugich w historii światowego przemysłu elektrycznych zespołów trakcyjnych zaprojektowanych i zbudowanych wg czterech scenariuszy zderzeniowych, a więc spełniających najbardziej wymagające normy bezpieczeństwa we współczesnym kolejnictwie. Dziś ci sami – nasi wypróbowani partnerzy – złożyli zamówienie na Elfy 2, pociągi następnej generacji. Dziękuję za okazane nam zaufanie”.

Elfy 2 – oprócz znanego już z poprzedniej generacji Elfów najwyższego, priorytetowego dla PESA poziomu bezpieczeństwa pasażerów i obsługi – charakteryzować będzie ciekawy design, nowoczesne, jednoprzestrzenne, klimatyzowane wnętrza, wyposażone w wygodne fotele, dynamiczna informacja pasażerska oraz system emisji reklam i zliczania pasażerów. Kolejne zalety Efa 2 to monitoring wewnętrzny i zewnętrzny, a także nowoczesne systemy diagnostyki online, pozwalające na bieżąco śledzić pracę najważniejszych podzespołów pojazdu. Prędkość eksploatacyjna pojazdów będzie wynosiła 120 km/godz.

Szacunkowa wartość kontraktu wynosi około 335 mln złotych. Rozpoczęcie dostaw nowych Elfów przewidziano na lipiec 2017 roku, a zakończenie – na czerwiec 2018 roku.

INNE Z KATEGORII "tabor"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry
grupa MTMrealizacja: