Menu
Nowy tabor i hala serwisowa dla Kolei Dolnośląskich

Nowy tabor i hala serwisowa dla Kolei Dolnośląskich

2016-09-07

Koleje Dolnośląskie inwestują w tabor i zaplecze serwisowe. W ciągu najbliższych sześciu lat przewoźnik zakupi aż dwadzieścia osiem nowych szynobusów i wybuduje w Legnicy halę serwisową dla pociągów spalinowych. Koszt przedsięwzięcia oszacowano na 12 mln złotych. Po dziecięciu latach inwestycja przyniesie przewoźnikowi blisko 22 mln złotych oszczędności.

„Inwestycja pokazuje, że oprócz zakupu nowoczesnych pociągów, których w taborze dolnośląskiej kolei będzie coraz więcej, inwestujemy również w ich obsługę serwisową, aby były zawsze bezpieczne, komfortowe i gotowe do jazdy” – powiedział Cezary Przybylski, marszałek Dolnego Śląska.

Obiekt przy ul. Pątnowskiej w Legnicy będzie kosztował około 12 mln złotych i zostanie sfinansowany w pełni ze środków własnych samorządowej spółki Koleje Dolnośląskie. „Oszczędności, które uzyskamy dzięki budowie nowej hali serwisowej dla pociągów KD, są imponujące. Do 2026 roku wygenerujemy ponad 22 mln złotych oszczędności” – dodał Jerzy Michalak, członek zarządu województwa dolnośląskiego.

Hala serwisowa przeznaczona do przeglądów technicznych pociągów Kolei Dolnośląskich ma być gotowa w marcu 2017 r. Będzie to obiekt o powierzchni ok. 2,5 tys. m kw. i długości ok. 100 m wraz z wewnętrznymi torowiskami.

 

Fot: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

TAGI

Koleje Dolnośląskie

INNE Z KATEGORII "tabor"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry
grupa MTMrealizacja: