Menu
Nowy pociąg POLREGIO dla Pomorza

Nowy pociąg POLREGIO dla Pomorza

2017-06-02

W poniedziałek 29 maja na dworcu Gdańsk Wrzeszcz odbyło się uroczyste przekazanie nowego pociągu spalinowego Link, wyprodukowanego przez PESA Bydgoszcz. To jeden z pięciu pojazdów tego typu zakupionych przez POLREGIO i zarazem jeden z trzech, które będą kursowały na Pomorzu. Przewozy Regionalne, będące największym polskim przewoźnikiem kolejowym, zapowiadają dalszą wymianę taboru.

Zaprezentowany dziś mieszkańcom Trójmiasta Link to sprawdzony i doceniany przez pasażerów z Polski, Czech i Niemiec tabor. Docelowo w POLREGIO jeździć będzie pięć tego typu jednostek.
– Są nowoczesne, ekonomiczne, a dodatkową ich zaletą jest to, że posiadają specjalne strefy przeznaczone dla najmłodszych pasażerów, co jest nowością w segmencie przewozów regionalnych – mówi Krzysztof Zgorzelski, prezes POLREGIO.

Zaprojektowane i wyprodukowane w Polsce pociągi Link to pierwsze z nowoczesnych pojazdów, które już zasilają flotę POLREGIO. To dopiero początek prawdziwej zmiany oblicza spółki. Jeszcze w tym roku na polskie tory wyjadą kolejne z ponad 50 nowoczesnych składów. Wśród nich znajdą się zarówno zupełnie nowe, jak i kompleksowo zmodernizowane pojazdy.

– Zmiany, jakie zachodzą w firmie, to efekt pomyślnie prowadzonej przy współpracy z Agencją Rozwoju Przemysłu  restrukturyzacji. W zeszłym roku, po raz pierwszy w swojej 15-letniej historii, spółka osiągnęła dodatni wynik finansowy we wszystkich obszarach działalności, a zysk netto wyniósł 51,2 mln – mówi prezes POLREGIO i zapowiada, że Spółka planuje zakończyć ten rok z wynikiem na poziomie ok. 43-44 mln zł zysku.

Nowy tabor

Priorytetem POLREGIO na najbliższe lata jest podnoszenie jakości usług poprzez m.in. wymianę i modernizację taboru. Spółka rozpoczęła właśnie największy w swojej historii program wymiany floty. Pod koniec kwietnia na Dworcu Wileńskim w Warszawie odbyło się uroczyste odebranie przez Spółkę od producenta pierwszego Linka. Już niedługo Linkami będą mogli podróżować także mieszkańcy województw warmińsko-mazurskiego, łódzkiego oraz lubuskiego.

Nowe Linki to dopiero zapowiedź większych zmian, jakie POLREGIO będzie przechodzić w ciągu najbliższych lat. Przewoźnik planuje zakupić jeszcze więcej nowoczesnych pociągów po zakończeniu programu restrukturyzacji w 2018 r.
– Zgłosiliśmy zapotrzebowanie na ok. 230-240 nowych trzy- i czteroczłonowych składów elektrycznych oraz ok. 30 pojazdów o napędzie hybrydowym: elektryczno-spalinowym – dodaje Krzysztof Zgorzelski.

Nowa marka, nowa oferta, nowa jakość

Wymiana pociągów to jedynie część tego, co spółka przygotowała dla swoich pasażerów. POLREGIO aktywnie rozwija także swoją ofertę: wspólnie z samorządami tworzy nowe połączenia, wdraża usługę zintegrowanego transportu kolejowo-autobusowego, wprowadza atrakcyjne promocje oraz współpracuje z przewoźnikami miejskimi.

W województwie pomorskim POLREGIO obsługuje średnio ponad 220 połączeń dziennie. Przewoźnik, poza obsługą aglomeracji trójmiejskiej i linii regionalnych, zapewnia także połączenia na trasach do sąsiednich regionów, np. do Bydgoszczy, Olsztyna oraz Elbląga. Dzięki dobrej współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego, opierającej się na wieloletniej umowie na świadczenie usług przewozowych, POLREGIO oferuje podróżnym unikatową siatkę połączeń, umożliwiającą dogodny dojazd do ważnych dla nich miejsc, takich jak praca, szkoła, urzędy i ośrodki zdrowia.

W uroczystym przekazaniu nowego składu dla Pomorskiego wzięło udział kilkudziesięciu gości. Na zakończenie odbył się pierwszy przejazd z Gdańska Wrzeszcza do Gdyni Głównej. Zaprezentowany w Gdańsku nowy Link będzie jeździł na trasach prowadzących do Chojnic, m.in. ze Słupska, z Trójmiasta, Tczewa i Helu oraz ze Szczecinka. 

 

Fot: POLREGIO

           

TAGI

PolregioPrzewozy Regionalne

INNE Z KATEGORII "tabor"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry
grupa MTMrealizacja: