Menu
Nowe pociągi dla Kolei Dolnośląskich

Nowe pociągi dla Kolei Dolnośląskich

2016-06-21

Koleje Dolnośląskie planują zakup jedenastu specjalnie przedłużonych pociągów. Nowoczesny tabor zostanie dostosowany do potrzeb Kolei Dolnośląskich – pojazdy będą długie, pięcioczłonowe, zdolne pomieścić nawet pół tysiąca podróżnych, w tym od 220 do 260 na miejscach siedzących. Zostaną wyposażone w klimatyzację, wygodne fotele z dostępem do gniazd zasilania, pokładowe WiFi, monitoring oraz systemy informacji pasażerskiej. Będą osiągały prędkość min. 160 km/h, dzięki czemu maksymalni wykorzystają zmodernizowane odcinki kolejowe.

Przewoźnik zamierza przeznaczyć zamówione składy do obsługi linii: Wrocław – Międzylesie (Lichkov), Wrocław – Węgliniec, Wrocław – Legnica – Lubin – Głogów, Wrocław – Rawicz, Wrocław – Jelcz Laskowice oraz innych zelektryfikowanych linii kolejowych na obszarze Dolnego Śląska. Pierwsi pasażerowie skorzystają z nowego taboru już w przyszłym roku.

Podczas konferencji prasowej na wrocławskim Dworcu Głównym marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski poinformował zebranych, że pierwsi pasażerowie skorzystają z nowego taboru pod koniec 2017 roku. „Przetarg zostanie rozpisany jeszcze w tym roku – zapewnił. – Na zakup pociągów przeznaczymy ponad 250 mln złotych z czego 80% wartości będzie stanowiło dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020”.

Na konferencji obecny był również Jerzy Michalak, członek zarządu województwa odpowiedzialny za kolej. „Nowoczesna, punktualna kolej, którą oferujemy, jest alternatywą dla komunikacji samochodowej. Doświadczenie pokazuje, że nasze połączenia cieszą się ogromnym zainteresowaniem podróżnych, dlatego zamawiamy pociągi 5-członowe, które przyjmą na pokład jeszcze więcej pasażerów” – powiedział.

Dolny Śląsk jednym z regionów o najgęstszej sieci kolejowej w kraju. W ubiegłym roku Koleje Dolnośląskie przewiozły ponad pięć milionów podróżnych. „Czeka nas nie lada wyzwanie – w ciągu roku kupimy jedenaście pojazdów elektrycznych o niespotykanej  do tej pory długości 95 metrów. Razem długość nowych składów przekroczy kilometr! To więcej niż wszystkie dotychczas użytkowane przez nas pociągi typu Impuls” – powiedział Prezes Kolei Dolnośląskich Piotr Rachwalski.

 

Zdj. UMWD

TAGI

Koleje Dolnośląskie

INNE Z KATEGORII "tabor"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry
grupa MTMrealizacja: