Menu
Nowe lokomotywy Traxx w barwach CTL Logistics

Nowe lokomotywy Traxx w barwach CTL Logistics

2016-07-01

CTL Logistics pozyskała cztery nowe lokomotywy elektryczne Bombardier Traxx 140 serii AC. Trzy już trafiły na tory, czwarty dołączy nich na początku lipca. Ze względu ma wysoki standard sieci, spółka planuje przeznaczyć nowe lokomotywy do obsługi przewozów w Niemczech. Traxxy dobrze sprawdzają się przy prowadzeniu składów z chemią i paliwami o średnim ciężarze 1500-1600 ton.

W swoim taborze CTL Logistics ma jeszcze siedem innych elektrowozów Traxx 140 serii 185 AC oraz multisystemową lokomotywę Traxx 140 serii 186 MS, wykorzystywaną szczególnie w ruchu transgranicznym.

W ciągu najbliższych trzech lat spółka planuje o połowę odmłodzić wiek swojej floty. Prezes zarządu CTL Logistics Jarek Król podkreślił, że spółce zależy na dostosowaniu taboru do potrzeb i warunków polskiej infrastruktury kolejowej. „Trwa gruntowna modernizacja krajowej sieci kolejowej, w efekcie której wzrośnie prędkość handlowa pociągów. Aby ją w pełni wykorzystać i przygotować bardziej konkurencyjną pod kątem czasu przewozu i jakości obsługi ofertę dla naszych partnerów biznesowych, już dziś pracujemy nad odmłodzeniem naszej floty – wyjaśnił. – Właśnie pozyskaliśmy kolejne cztery Traxxy na rynek niemiecki, szykujemy się też do zmian w parku taborowym naszej polskiej spółki. Każdy, kto chce się w przyszłości liczyć na europejskim rynku kolejowych przewozów towarowych, musi już dziś planować inwestycje w nowoczesny tabor: szybki i efektywny w eksploatacji. Bez tego trudno myśleć o rozwoju i przewadze konkurencyjnej na rynku”.

 

Fot.: CTL Logistics

 

TAGI

CTL Logistics

INNE Z KATEGORII "tabor"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry
grupa MTMrealizacja: