Menu
Najnowocześniejszy system antyoblodzeniowy dla Kolei Mazowieckich

Najnowocześniejszy system antyoblodzeniowy dla Kolei Mazowieckich

2016-07-04

Koleje Mazowieckie zamontowały nowy system antyoblodzeniowy na terenie myjni taboru kolejowego w Tłuszczu. To już drugie tego typu urządzenie zakupione przez przewoźnika – poprzednie trafiło do Sekcji Napraw i Eksploatacji Taboru Warszawa Grochów.

Nowy system antyoblodzeniowy bezpośrednio przełoży się na wzrost bezpieczeństwa przewozów oraz efektywności działań obsługowych w okresie zimowym, a co za tym idzie: podniesie jakość usług świadczonych przez Koleje Mazowieckie. System składa się z kontenera, układu natryskiwania płynu zabezpieczającego, korytek zbiorczych, urządzeń kontrolno-pomiarowych, układów sterowania oraz czujników. Urządzenie zostało przystosowane do pracy przez całą dobę w temperaturze nawet minus trzydziestu stopni Celsjusza. Wprowadzenie systemu pozwoli zmniejszyć osadzanie się lodu na pojazdach do 90%, znacząco wpłynie też na poprawę warunków oraz bezpieczeństwa pracowników wykonujących prace związane z usuwaniem lodu ze składów.

„Usuwanie lodu i śniegu z podwozi taboru to praca szczególnie niebezpieczna i czasochłonna, wykonywana zarówno w dzień, jak i w porze nocnej. Dlatego zamontowany system znacząco poprawi bezpieczeństwo pracy” – zauważył Henryk Kawęcki, dyrektor Oddziału Usług Utrzymania Kolei Mazowieckich.

„Koleje Mazowieckie są pierwszym w Polsce i piątym w Europie przewoźnikiem, który ma najnowocześniejszy system antyoblodzeniowy. Dziękuję za świetną współpracę – dodał Juan Jose Cora, prezes firmy Corail, odpowiedzialnej za stworzenie systemu antyoblodzeniowego.

Dzięki instalacji systemu antyoblodzeniowego Koleje Mazowieckie zwiększą efektywność obsługi taboru, jakość swoich usług oraz bezpieczeństwo pracowników, a także przyczynią się do rozwoju polskiego rynku usług na rzecz kolei.

 

Fot. Koleje Mazowieckie

TAGI

Koleje Mazowieckie

INNE Z KATEGORII "tabor"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry
grupa MTMrealizacja: