Menu
Lokomotywy Vectron dla MRCE

Lokomotywy Vectron dla MRCE

2018-05-09

Mitsui Rail Capital Europe (MRCE), firma leasingowa operująca na europejskim rynku kolejowym, złożyła zamówienie na zakup 25 lokomotyw Vectron od Siemensa.

Pod koniec 2018 r. zostanie odebranych pierwsze dziesięć sztuk (Vectron MS) przeznaczonych do ruchu po całej Europie, od Holandii po kraje na południowym wschodzie Europy. Kolejnych dziesięć lokomotyw w wersji wielosystemowej trafi do MRCE w drugiej połowie 2019 r. z przeznaczeniem do obsługi alpejskiego korytarza transportowego doliny Renu. Dostawa ostatnich pięciu jednostek (Vectrony DC) planowana jest na początek marca 2019 r. Lokomotywy elektryczne będą jeździć wyłącznie na terenie Włoch.

– Jesteśmy zadowoleni z pomyślnego złożenia zamówienia na kolejne 25 Vectronów od spółki Siemens. Dzięki temu zamówieniu możemy powiększyć naszą istniejąca flotę dla korytarza Północ-Południe oraz na rynki wschodnioeuropejskie. Dzięki tej inwestycji będziemy w stanie zapewnić najlepsze i najbardziej elastyczne usługi dla naszych klientów – powiedział Junichi Kondo, prezes MRCE.

Zamówione lokomotywy wielosystemowe charakteryzują się mocą 6,4 MW i prędkością maksymalną 160km/h. Vectron DC posiada moc 5,2 MW. Obie wersje są wyposażone w system kontroli pociągów, a Vectrony MS korzystają również z Europejskiego Systemu Sterowania Pociągiem (ETCS).

W ciągu kilku lat Siemens sprzedał już ponad 700 lokomotyw Vectron dla 37 klientów z 15 krajów. Flota lokomotyw przejechała już ponad 110 milionów kilometrów. W Polsce lokomotywy Vectron są użytkowane przez PKP Cargo, DB Cargo Polska, a w lutym br. lokomotywa tego typu została zakupiona przez polski pool taborowy Industrial Division.

INNE Z KATEGORII "tabor"

Ta strona wykorzystuje pliki cookies i zapisuje je na Twoim urządzeniu. Pozostając na stronie akceptujesz taki stan rzeczy.

akceptuję czytaj więcej
do góry
grupa MTMrealizacja: