Menu
Industrial Division powiększa tabor

Industrial Division powiększa tabor


Lider na polskim i środkowoeuropejskim rynku oraz jedna z największych w Europie firm specjalizujących się w wynajmie lokomotyw do przewozów towarowych i szynowego taboru do przewozów pasażerskich kupuje łącznie 36 lokomotyw od PHU Lokomotiv oraz PHU Tom-Lok.

W wyniku podpisanych 1 września 2017 roku umów Industrial Division nabył od PHU Lokomotiv Bronisław Plata 31 lokomotyw, które zostaną przekazane w kilku transzach do końca roku. Zakupione pojazdy to między innymi nowoczesne lokomotywy elektryczne Gama produkcji Pesa Bydgoszcz SA, w tym Gama Marathon ze spalinowym modułem dojazdowym, ciężkie lokomotywy M62, tzw. Gagariny, a także lokomotywy manewrowe typu SM42. Druga z opisywanych umów dotyczy 5 ciężkich dwuczłonowych lokomotyw elektrycznych ET40, które trafią do Industrial Division z PHU Tom-Lok Tomasz Plata.

Zarówno PHU Lokomotiv, jak i PHU Tom-Lok po sprzedaży swojego taboru nie będą już świadczyły usług w zakresie wynajmu i dzierżawy taboru, koncentrując się na pozostałych usługach, w tym w zakresie usług serwisowych dla przewoźników kolejowych.

– Zakończona właśnie z sukcesem transakcja to naturalny efekt naszej strategii biznesowej, która zakłada stałe powiększanie i dostosowywanie naszego portfolio produktowego do oczekiwań Klientów. To także zwieńczenie wieloletniej, udanej współpracy z niezwykle rzetelnymi i zaufanymi partnerami, jakimi są PHU Lokomotiv i PHU Tom-Lok. Darzę wielkim szacunkiem Bronisława Platę i cieszę się, że właśnie z nim udało się dokonać tej transakcji. Dzięki sfinalizowanej właśnie transakcji Industrial Division z marką Cargounit wzmocnił pozycję na rynku dzierżawy taboru kolejowego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Naszym celem jest osiągnięcie podobnej pozycji w skali europejskiej – skomentował Piotr Ignasiak, Prezes Zarządu Industrial Division.

Bronisław Plata, właściciel PHU Lokomotiv, dodał:
– Wraz z zawartymi z Industrial Division umowami kończę swoją przygodę z rynkiem wynajmu lokomotyw. Zamierzam skoncentrować się teraz na innych obszarach działalności biznesowej. Nie rezygnuję jednak z działalności w sektorze kolejowym. Cieszę się, że tę część swojej aktywności oddaję w dobre ręce.

Industrial Division to polska firma oferująca usługi w oparciu o dwie marki handlowe: Cargounit i Powerunit. Cargounit jest największym niezależnym operatorem wynajmu lokomotyw towarowych rynku kolejowego w Polsce. To także lider w Europie Środkowo-Wschodniej oraz jeden z największych tego typu podmiotów w całej Europie. Z jego usług i lokomotyw korzystają przewoźnicy z branży paliwowej, petrochemicznej, podmioty odpowiedzialne za transport surowców oraz ładunków specjalnych. Natomiast Powerunit to niezależny operator oferujący innowacyjną na polskim rynku usługę w postaci wynajmu szynowego taboru pasażerskiego dla przewoźników pasażerskich.

W wyniku podpisanych umów tabor znajdujący się w dyspozycji Industrial Division wzrasta do poziomu blisko 170 lokomotyw.

 

LS

Dodano: 2017-09-08 15:07:58

INNE Z KATEGORII "tabor"

Ta strona wykorzystuje pliki cookies i zapisuje je na Twoim urządzeniu. Pozostając na stronie akceptujesz taki stan rzeczy.

akceptuję czytaj więcej
do góry
grupa MTMrealizacja: