Menu
ELF2 dla Podkarpacia

ELF2 dla Podkarpacia

2017-01-31

W poniedziałek 30 stycznia 2017 r. została uroczyście podpisana umowa Samorządu Województwa Podkarpackiego z PESA Bydgoszcz SA na dostawy siedmiu nowoczesnych elektrycznych zespołów trakcyjnych ELF 2.

Kontrakt zawarty w Rzeszowie dotyczy pięciu pojazdów 3-członowych i dwóch 4-członowych. Dostawy dla Podkarpacia maja się rozpocząć w czerwcu tego roku i potrwają do marca 2018 r.

Przede wszystkim dziękuję Zarządowi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego za okazane nam zaufanie – powiedział Wiceprezes, Dyrektor Generalny PESA Robert Świechowicz. – To ogromna satysfakcja, że Podkarpacie, jako drugi region w Polsce po Śląsku, zamówiło pojazdy ELF2. Radość, ale i zobowiązanie zarówno wobec Samorządu Województwa, Przewoźnika, jak i przede wszystkim pasażerów. Wierzę, że nie zawiedziemy, bo to już kolejna – nowocześniejsza, jeszcze lepiej wyposażona – generacja elektrycznych ELF-ów, które od 2010 r. służą podróżnym w barwach wielu regionalnych przewoźników w całym kraju.

Pojazdy ELF2 należą do najnowszej generacji elektrycznych zespołów trakcyjnych zaprojektowanej przez PESA Bydgoszcz SA. Będą pierwszymi pojazdami kolejowymi w Województwie Podkarpackim w pełni zgodnymi z najnowszymi normami kolejowymi TSI 2014.

 

Fot: PESA

INNE Z KATEGORII "tabor"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry
grupa MTMrealizacja: