Menu
DB Cargo Polska wprowadza na polskie tory lokomotywę DE 6400

DB Cargo Polska wprowadza na polskie tory lokomotywę DE 6400

2016-09-09

DB Cargo Polska wzmocniła swój park maszynowy o nowoczesne lokomotywy manewrowe typu DE 6400. To czteroosiowe lokomotywy spalinowe z przekładnią elektryczną, wyposażone w silniki MTU o mocy 1180kw. Maszyny posiadają także dodatkowy silnik spalinowy, pozwalający w znacznej mierze ograniczyć emisję CO2. Dzięki asynchronicznym silnikom trakcyjnym lokomotywy cechują się niską awaryjnością, a ich modułowa konstrukcja pozwala na szybką  i sprawną naprawę. Lokomotywy osiągają prędkość do 100 km/h i mogą być stosowane zarówno na szlakach kolejowych, jak i na bocznicach.

Niska awaryjność, niskie zużycie paliwa, modułowa konstrukcja, maksymalna prędkość 100 km/h to przewagi dzięki którym będziemy mogli zaoferować naszym klientom usługę na poziomie Premium – powiedział Michael Hetzer, Członek Zarządu ds. Produkcji DB Cargo Polska. – Potwierdzeniem jest próbna eksploatacja zakończona uzyskaniem świadectwa dopuszczenia. Wszystkim stronom zaangażowanym w proces polonizacji chciałbym podziękować za konstruktywny dialog i profesjonalne podejście”.

Lokomotywy sprowadzono z Holandii w ramach współpracy pomiędzy jednostkami  biznesowymi z grupy DB Cago. Docelowo spółka planuje rozbudować tabor o trzydzieści maszyn tego typu.

Lokomotywy DE 6400 to jedne z najnowocześniejszych tego typu maszyn jeżdżących po polskich torach – wyjaśnił Marek Staszek, Prezes Zarządu DB Cargo Polska. – Posiadając nowoczesną i wydajną flotę lokomotyw manewrowych wzmacniamy naszą pozycję na polskim rynku kolejowym. Ich wykorzystanie przełoży się z pewnością na jeszcze wyższą jakość i niezawodność świadczonych przez nas usług, a także sprawi, że będziemy jeszcze bliżej celu jakim jest osiągnięcie statusu firmy Premium”.

 

Fot: DB Cargo Polska

 

TAGI

DB Cargo Polska

INNE Z KATEGORII "tabor"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry
grupa MTMrealizacja: