Menu
Alstom dostarczy pociągi dla NS w Holandii

Alstom dostarczy pociągi dla NS w Holandii

2016-07-19

Holenderska spółka NS zamówiła siedemdziesiąt dziewięć pociągów międzymiastowych Intercity New Generation. Alstom planuje rozpocząć dostawy w styczniu 2020 roku. Wartość zamówienia wynosi ponad 800 mln euro.

Andreas Knitter, Pierwszy Wiceprezes grupy Alstom na Europę, podkreślił, że zawarta właśnie umowa nie jest pierwszą dotyczącą rynku holenderskiego. „Grupa Alstom od wielu lat jest zaangażowana we wspieranie holenderskiego rynku poprzez dostarczanie tramwajów i pociągów metra dla Hagi, Amsterdamu i Rotterdamu. Alstom jest również odpowiedzialny za instalację i utrzymanie europejskiego systemu sygnalizacji ERTMS na trasie Betuwe oraz na linii Hanza – zaznaczył. – Cieszymy się, że spółka NS powierzyła nam dostarczenie wysoce niezawodnego, oszczędnego energetycznie i wygodnego taboru kolejowego dla swoich pasażerów. Oferujące łącznie 25 tys. miejsc nowe pociągi łączą nasze najlepsze sprawdzone technologie z platformy pociągów Coradia”.

O podjętej współpracy równie optymistycznie wypowiadał się Roel Okhuijsen, Dyrektor Programowy spółki NS ds. nowego taboru szynowego. „Sprawdzona technologia, a przy tym pociąg, który jest gotowy na przyszłość – podsumował. – Krótko mówiąc, Alstom oferuje to wszystko nam i naszym pasażerom. Cieszymy się na myśl o współpracy. Mamy ambitne plany i dużo do zrobienia”.

Spółka NS zamierza przeznaczyć nowe pociągi międzymiastowe na linię Amsterdam – Rotterdam – Dreda oraz korytarz Den Haag – Eindhoven. Produkowane przez Alstom pojazdy należą do gamy pociągów modułowych Cordatia, charakteryzujących się wysokim wskaźnikiem gotowości eksploatacyjnej. Zostały zaprojektowane i opracowane w Saint-Ouen we Francji i Salzgitter w Niemczech przez międzynarodowy zespół ekspertów. Nowe pociągi osiągają prędkość 200 km/h, zapewniają też pasażerom wyśmienite warunki jazdy: przestronne, dobrze oświetlone pomieszczenia, dostosowane do odpoczynku oraz przewozu wózków inwalidzkich czy rowerów, wyposażone w Wi-Fi, oświetlenie LED, monitoring oraz system informacji pasażerskiej w czasie rzeczywistym.

Produkcją pociągów Intercity New Generation zajmie się zakład Alstom Konstal w Chorzowie we współpracy z innymi zakładami zlokalizowanymi w Europie: w Belgii powstanie sygnalizacja pokładowa, we Francji – wyposażenie wnętrza, silniki, moduły zasilające, elektronika, informatyka i informacją pasażerską, w Holandii pociągi zostaną przekazane do użytku oraz objęte gwarancją.

 

Fot: Alstom

TAGI

Alstom

INNE Z KATEGORII "tabor"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry
grupa MTMrealizacja: