Menu
ABB z zamówieniem od Stadlera

ABB z zamówieniem od Stadlera

2017-02-24

ABB otrzymała od Stadlera zamówienia warte w sumie 70 mln USD na dostarczenie trzem europejskim operatorom kolejowym najnowocześniejszych trakcyjnych urządzeń zasilających oraz elektrycznych instalacji pokładowych.

Systemy trakcyjne wraz ze zintegrowanymi systemami zasilania pokładowego i transformatorami trakcyjnymi zostaną zainstalowane w osiemdziesięciu pociągach elektrycznych firmy Stadler, przeznaczonych na podmiejskie i międzymiastowe trasy w Szwajcarii, Szwecji i na Węgrzech. Systemy trakcyjne przekształcają elektryczność z napowietrznych linii energetycznych do poziomów napięcia odpowiednich dla silników trakcyjnych i zapewniają pokładowym systemom potrzebne zasilanie. Bardziej kompaktowa, lżejsza technologia trakcyjna ABB zapewnia wydajniejsze działanie, oszczędza więcej przestrzeni oraz podnosi komfort podróży pasażerów.

ABB od samego początku swojej działalności jest kluczowym partnerem dla sektora kolejowego. Bez innowacyjnych technologii ABB przełomowe osiągnięcia w rozwoju trakcji i infrastruktury kolejowej byłyby niemożliwe – powiedział prezes Grupy ABB Ulrich Spiesshofer. – To dla nas zaszczyt, że od wielu lat jesteśmy partnerem dla firmy Stadler, jednej z najbardziej innowacyjnych i utytułowanych spółek sektora kolejowego.

Przekształtniki trakcyjne i transformatory trakcyjne ABB zostaną zainstalowane w pociągach najnowszej generacji FLIRT (Fast Light Innovative Regional Train), produkowanych na potrzeby szwajcarskiego operatora kolejowego Schweizerische Südostbahn (SOB). Jedenaście nowych zespołów trakcyjnych będzie eksploatowanych na popularnej trasie Voralpen-Express, łączącej St. Gallen i Lucernę. Jest to najwygodniejsze połączenie kolejowe pomiędzy środkową i wschodnią częścią Szwajcarii. Technologia trakcyjna ABB już jest z powodzeniem stosowana w innych pociągach SOB wyprodukowanych przez Stadlera.

W ramach zamówień ABB dostarczy także przekształtniki trakcyjne dla czternastu nowych pociągów szwajcarskiego operatora kolejowego Regionalverkehr Bern-Solothurn (RBS) oraz dla dwunastu pociągów Appenzeller Bahnen (AB). W zakresie dostaw są przekształtniki trakcyjne montowane w dachu wraz ze zintegrowanym zasilaniem urządzeń pokładowych.

ABB dostarczy technologię trakcyjną również dla trzydziestu trzech pociągów piętrowych, produkowanych na potrzeby szwedzkiej spółki Mälab, obsługującej podróżnych na zachód od Sztokholmu. Urządzenia trakcyjne zapewnią lepsze zasilanie oraz zwiększoną niezawodność, zwłaszcza w czasie surowych skandynawskich zim.

Dodatkowo przekształtniki trakcyjne ABB z wbudowanymi urządzeniami pomocniczymi, transformatorami oraz ładowarkami akumulatorowymi zasilą dziesięć pociągów FLIRT nowej generacji przeznaczonych dla GYSEV, węgierskiego operatora kolejowego.

Nasza pionierska technologia wspiera operatorów kolejowych w ich dążeniu do zapewniania wysoce niezawodnych i efektywnych energetycznie systemów trakcyjnych, bez względu na to, czy chodzi o pociągi podmiejskie, czy międzyregionalne – podsumowuje Sami Atiya, prezydent Dywizji Robotyki i Systemów Napędowych ABB.

Zamówienia zostały zaksięgowane w IV kwartale 2016 roku.

 

Źródło: ABB

TAGI

ABB

INNE Z KATEGORII "tabor"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry
grupa MTMrealizacja: