Menu
ABB dostarczy pięć pakietów trakcyjnych do nowych lokomotyw Newagu

ABB dostarczy pięć pakietów trakcyjnych do nowych lokomotyw Newagu

2016-08-02

Kontrakt pomiędzy Newagiem a ABB zakłada dostarczenie pięciu pakietów trakcyjnych, składających się z przekształtników BORDLINE®CC 1500, silników trakcyjnych AMXL450, filtrów sieciowych oraz transformatorów pomocniczych.

Przekształtniki BORDLINE są produkowane w Aleksandrowie Łódzkim, z kolei silniki trakcyjne AMXL450 powstają w szwedzkiej fabryce ABB. Główne naprawy odbywać się będą w Szwecji lub w warsztatach serwisowych ABB w Ostrawie. Zamówione przez Newag przekształtniki zapewnią lokomotywom Griffin optymalizację zasilania i sterowania silnikami trakcyjnymi. Pozwolą również na wykorzystanie energii hamowania do zasilania obwodów pomocniczych pojazdu oraz zwrotu do sieci trakcyjnej. Ich cechą charakterystyczną jest dodatkowy moduł prostownikowy dla systemu Dual Power, umożliwiający przełączenie zasilania lokomotywy na spalinowe. Takie rozwiązanie jest wykorzystywane głównie na niezelektryfikowanych końcach linii kolejowych, a także w nagłych przypadkach utraty zasilania z sieci trakcyjnej.

Pakiety trakcyjne ABB mogą być stosowane w bardzo wymagających projektach taborowych i na potrzeby różnych typów pojazdów szybowych. Są też specjalnie dostosowywane pod konkretne zamówienie. „Nasze produkty są szyte na miarę – podkreślił Łukasz Grzybowski, kierownik Lokalnej Jednostki Sprzedaży Silników i Generatorów. – Silniki dla lokomotyw Griffin zostały opracowane dla tego projektu  i parametrów tych pojazdów”.

Griffin jest czteroosiową lokomotywą z silnikami o mocy 1400kW każdy, wykorzystywaną w transporcie towarowym, jednak dzięki modułowej budowie może również służyć do innych celów – na przykład do transportu osobowego.

Pierwszy pakiet trakcyjny trafi do Newagu już we wrześniu 2016 roku. Zostanie zamontowany w lokomotywie, która następnie w ramach leasingu będzie użytkowana przez Lotos Kolej. Kolejne cztery pakiety zostaną dostarczone w miesięcznych odstępach.

 

Fot: ABB

TAGI

ABBLOTOS KolejNewag

INNE Z KATEGORII "tabor"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry
grupa MTMrealizacja: