Menu
Współpraca PKP CARGO i Kolei Litewskich

Współpraca PKP CARGO i Kolei Litewskich

2018-05-14

PKP CARGO, największy polski przewoźnik kolejowy, i Koleje Litewskie umacniają współpracę w zakresie przewozów międzynarodowych. Podpisane umowy usprawnią obsługę ładunków na kolejowym przejściu granicznym między obydwoma krajami.

W spotkaniu, które odbyło w Warszawie, uczestniczyli ze strony polskiej przedstawiciele PKP CARGO z prezesem zarządu Czesławem Warsewiczem na czele. Stronie litewskiej przewodniczył Zastępca Dyrektora Generalnego Kolei Litewskich, Dyrektor Dyrekcji Przewozów Towarowych Egidijus Lazauskas.

Tematem rozmów była współpraca w dziedzinie międzynarodowych kolejowych przewozów towarowych przez polsko-litewską granicę. Podpisano aneks do Porozumienia o współpracy w tej dziedzinie. Ponadto omówiono m.in. możliwości wykorzystania potencjału litewskiej stacji Mockawa i kowieńskiego terminalu intermodalnego w obsłudze pociągów kontenerowych z Chin przez Litwę do Polski, a także kwestie dotyczące digitalizacji dokumentów przewozowych oraz zastosowania listu przewozowego CIM przy przewozach ładunków z przeznaczeniem na terytorium UE.

Nasza współpraca z partnerami litewskimi układa się prawidłowo. Utrzymywanie operatywnych kontaktów ułatwia rozwiązywanie zdiagnozowanych problemów i poprawia jakość naszej pracy przy obsłudze ładunków na styku systemów kolei 1520 i 1435 mm. Jestem przekonany, że wspólnie uda nam się pomyślnie wywiązać z planowanych zadańpowiedział Czesław Warsewicz.

TAGI

PKP CARGO

INNE Z KATEGORII "przewozy-towarowe"

Ta strona wykorzystuje pliki cookies i zapisuje je na Twoim urządzeniu. Pozostając na stronie akceptujesz taki stan rzeczy.

akceptuję czytaj więcej
do góry
grupa MTMrealizacja: