Menu
Wróblin Głogowski: modernizacja stacji PKP usprawni kursowanie pociągów

Wróblin Głogowski: modernizacja stacji PKP usprawni kursowanie pociągów

2019-11-12

Na stacji Wróblin Głogowski (woj. dolnośląskie) już wkrótce powstaną dwa nowe perony. Przebudowane tory usprawnią przejazdy pociągów towarowych, modernizacja zaś zapewni lepszą obsługę pasażerów. Inwestycja, realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A, to koszt ponad 27,5 mln zł.

Stacja Wróblin Głogowski to jeden z ważniejszych punktów na mapie przewozów kolejowych Legnicko-Głogowskiego Okręgu Miedziowego. Każdego dnia po tych torach przejeżdża ok. 45 pociągów towarowych, w tym tych kursujących do pobliskiej huty miedzi.

Umowa na prace projektowe i budowlane podpisana została we wtorek 12 listopada.

O jakich zmianach mówi PKP PLK S.A.? Dwa dwustumetrowe perony otrzymają nową nawierzchnię. Ich podwyższenie ułatwi pasażerom wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Ułatwienia czekają także na osoby niepełnosprawne. Na peronach zamontowane zostanie nowe oświetlenie LED, staną odnowione ławki oraz wiaty.

Modernizacja pozwoli zwiększyć prędkość pociągów pasażerskich do 120 km/h i zlikwidować miejscowe ograniczenia prędkości. Kursy towarowe osiągną prędkość nawet 100 km/h. Ich płynny przejazd umożliwi bardziej ekonomiczną jazdę i ograniczy zużycie energii.

W ramach prac na stacji Wróblin Głogowski przebudowany zostanie 4-kilometrowy odcinek torów. W 10 nowych rozjazdach zainstalowane będą również urządzenia elektrycznego ogrzewania rozjazdów. W rejonie wymienianych rozjazdów zabudowane zostaną nowe konstrukcje wsporcze sieci trakcyjnej.

Drobne remonty przeprowadzone zostaną także na 3 mostach i 2 przepustach.

Prace na linii kolejowej nr 273, na stacji Wróblin Głogowski, na odcinku Wrocław Główny – Szczecin Główny to koszt ponad 27,5 mln zł. Wykonawcą robót jest firma INFRAKOL sp. z o.o. z Jawora.

Zakończenie prac przewidziane jest w 2021 r.

INNE Z KATEGORII "przewozy-towarowe"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry