Menu
Powołano Radę Prezesów Grupy PKP CARGO

Powołano Radę Prezesów Grupy PKP CARGO

2018-05-17

7 maja br. spółka PKP CARGO powołała Radę Prezesów, której zadaniem jest integracja i optymalizacja procesów w ramach Grupy.

Rada, w skład której wchodzą prezesi głównych spółek Grupy, powołała cztery komitety sterujące, w tym komitet ds. aktualizacji strategii Grupy – jego celem jest przygotowanie do końca bieżącego roku uaktualnionej krótko-, średnio- i długookresowej strategii rozwoju. Ponadto Rada przyjęła plan działalności Grupy PKP CARGO na 2018 r., który zakłada EBITDA Grupy w wysokości 778,7 mln zł, tj. o 10,9 proc. wyższy niż w 2017 r. przy planowanej masie przewiezionych towarów w wysokości 125,9 mln ton, co da udział Grupy w polskim rynku przewozów na koniec 2018 r. w wysokości 53,9 proc. według pracy przewozowej i będzie wyższy o 2,3 punktu procentowego w stosunku do 2017 r.

– Powołanie Rady Prezesów jest początkiem odzyskiwania udziału Grupy PKP CARGO w rynku oraz stanowi ważny impuls w realizacji konsekwentnej polityki poprawy wyników Grupy – powiedział Czesław Warsewicz, prezes Zarządu PKP CARGO SA.

TAGI

PKP CARGO

INNE Z KATEGORII "przewozy-towarowe"

Ta strona wykorzystuje pliki cookies i zapisuje je na Twoim urządzeniu. Pozostając na stronie akceptujesz taki stan rzeczy.

akceptuję czytaj więcej
do góry
grupa MTMrealizacja: