Menu
PKP LHS kolejny raz przekracza 10 mln ton

PKP LHS kolejny raz przekracza 10 mln ton


W 2017 r. PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa przewiozła 10 mln 64 tys. ton towarów. Oznacza to wzrost o ponad 100 tys. ton w porównaniu do wyników Spółki w poprzednim roku oraz o ponad 400 tys. ton w porównaniu do 2015 r. W styczniu 2018 r. spółka osiągnęła kolejny rekord przewożąc ponad milion ton towarów.

Największy wzrost w 2017 r. nastąpił w przewozach węgla kamiennego. Wzrosty odnotowano również w transporcie minerałów surowych i przetworzonych, w tym soli drogowej oraz minerałów wapiennych i kwarcytu, których przewozy realizowane są na potrzeby przemysłu hutniczego w Polsce i na Ukrainie. Spółka odnotowała również zwiększony import pasz dla zwierząt oraz eksport nawozów mineralnych.

Warto odnotować, że spółka skompensowała znaczny spadek wolumenu przewożonej rudy żelaza wzrostami w innych towarach wypracowując ok. 45 proc. wskaźnik udziału rudy żelaza w przewozach ogółem, w poprzednich latach wskaźnik ten kształtował się na poziomie ok. 50 proc.

 – Cieszę się, że dzięki konsekwentnej pracy rozwijamy przewozy nowych ładunków. To dla mnie szczególny powód do dumy i okazja do złożenia podziękowań dla całego zespołu, który udowadnia, że potrafi skutecznie pozyskiwać klientów z różnych sektorów gospodarki. Mam nadzieję, że w 2018 r. uda nam się jeszcze poprawić ten rezultat – podkreśla Zbigniew Tracichleb, Prezes Zarządu PKP Linii Hutniczej Szerokotorowej. 

 

LS

Dodano: 2018-02-22 12:09:37

TAGI

LHS PKP

INNE Z KATEGORII "przewozy-towarowe"

Ta strona wykorzystuje pliki cookies i zapisuje je na Twoim urządzeniu. Pozostając na stronie akceptujesz taki stan rzeczy.

akceptuję czytaj więcej
do góry
grupa MTMrealizacja: