Menu
PKP CARGO transportuje węgiel dla Grupy Enea

PKP CARGO transportuje węgiel dla Grupy Enea

2016-06-14

To już kolejny duży kontrakt PKP CARGO. (O poprzednich pisaliśmy tutaj i tutaj). Największy polski przewoźnik wygrał przetarg na transport węgla ze śląskich kopalń do elektrowni w Kozienicach. W okresie dwunastu miesięcy PKP CARGO przetransportuje 1,25 mln ton węgla za blisko 37 mln złotych.

Kontrakt jest przedłużeniem współpracy pomiędzy Grupą Enea a PKP CARGO. Również w poprzednich latach przewoźnik zapewniał transport węgla z kopalń Katowickiego Holdingu Węglowego, Polskiej Grupy Górniczej oraz Jastrzębskiej Spółki Węglowej do elektrowni Enei w Kozienicach. Przewozy będą realizowane w zwartych składach o masie minimum 2,3 tys. ton netto w standardowych wagonach towarowych (węglarkach).

W oświadczeniu prasowym Członek Zarządu PKP CARGO ds. handlowych Grzegorz Fingas podkreślił, że jego spółka jest sprawdzonym partnerem, który zapewni Enei ciągłość działania i bezpieczeństwo dostaw. „Wygrana w toczącym się postępowaniu przetargowym to dla nas podwójna satysfakcja. – powiedział. – Po pierwsze jest to kolejna umowa PKP CARGO z Eneą na przewozy węgla w ostatnich dwóch miesiącach. Po drugie oferta  PKP CARGO została wybrana w postępowaniu przetargowym prowadzonym w formule aukcji elektronicznej, najbardziej konkurencyjnej formie przetargu. Kontynuacja współpracy z Eneą potwierdza jakość naszych usług i rynkowe doświadczenie, a także fakt, że nasi partnerzy z branży energetycznej mogą zawsze na nas liczyć”.

 

Zdjęcie, źródło: PKP CARGO

TAGI

PKP CARGO

INNE Z KATEGORII "przewozy-towarowe"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry
grupa MTMrealizacja: