Menu
PKP CARGO realizuje samodzielne przewozy koksu do Niemiec

PKP CARGO realizuje samodzielne przewozy koksu do Niemiec

2016-06-03

PKP CARGO od początku maja przewozi koks dla Grupy JSW, wiodącego eksportera węglu kamiennego i koksu w Europie. W skali miesiąca PKP CARGO transportuje kilkanaście ton surowca na trasie z południa Polski do Nadrenii Północnej-Westfalii. Dostawy są realizowana w tzw. systemie wahadłowym w specjalistycznych wagonach towarowych: przesyłka dojeżdża do stacji docelowej, następnie próżne wagony wracają w zwartym składzie do kraju.

Zastosowanie systemu wahadłowego pozwala na sprawną i efektywną realizację dostaw przy jednoczesnej optymalizacji kosztów operacyjnych. W ramach obsługi kontraktu PKP CARGO realizuje od trzech do czterech przejazdów tygodniowo. Grupa JSW wymaga przede wszystkim terminowości dostaw oraz taboru spełniającego wyśrubowane wymagania jakościowo-eksploatacyjne, dlatego PKP CARGO kładzie olbrzymi nacisk na najwyższej jakość wykonanie umowy oraz na monitoring wszystkich połączeń od chwili odjazdu pociągu aż do przyjazdu na stację docelową.

Według Grzegorza Fingasa, Członka Zarządu PKP CARGO ds. handlowych, realizacja samodzielnych przewozów z Polski na zachód Europy to świetna okazja, żeby pokazać i wykorzystać potencjał spółki. „PKP CARGO jest doświadczonym przewoźnikiem i partnerem dla największych grup przemysłowych w Europie. Chcemy stale zwiększać naszą obecność i aktywność poza granicami Polski, zgodnie z założeniami strategii na lata 2016-2020” – zapewnił.

 

Zdjęcie: PKP CARGO

TAGI

PKP CARGO

INNE Z KATEGORII "przewozy-towarowe"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry
grupa MTMrealizacja: