Menu
PKP CARGO przewiezie węgiel dla Grupy Veolia

PKP CARGO przewiezie węgiel dla Grupy Veolia

2018-05-24

Największy kolejowy przewoźnik towarowy w Polsce złożył konkurencyjną ofertę w przetargu ogłoszonym przez Veolię na transport węgla do spółek Grupy w całym kraju. Wolumen przewiezionego surowca wyniesie ogółem ponad 5 mln ton w okresie 2019–2021.

W wyniku tego samego przetargu PKP CARGO SA zrealizuje także dodatkowe przewozy 950 tys. ton węgla dla Grupy Veolia Polska w 2018 r. w ramach obowiązującej umowy, która będzie aneksowana.

Konsekwentnie realizujemy naszą strategię wychodzenia naprzeciw oczekiwaniom Klienta. Mamy satysfakcję, że kolejny raz nasza oferta na przewozy węgla dla Grupy Veolia w Polsce okazała się konkurencyjna. Jest to dowód na to, że nasze doświadczenie i skala działania na rynku leżą u podstaw budowania partnerskich i obustronnie korzystnych relacji z naszymi kluczowymi Klientami – powiedział Czesław Warsewicz, Prezes Zarządu PKP CARGO.

–  Zapewnienie stabilnych i pewnych dostaw w najlepszej cenie dla naszych elektrociepłowni i ciepłowni, jakie zapewnia nam PKP Cargo, przez kolejne  3 lata jest dla nas kluczowe. Veolia przywiązuje ogromną wagę do tego, aby zapewnić swoim klientom w wielu miastach, gdzie prowadzi swoją działalność, nieprzerwane dostawy ciepła i wysokiej jakości usługi. Z zadowoleniem mogę powiedzieć, że dostawy węgla kamiennego (rocznie ok. 2 mln ton) do naszych elektrociepłowni i ciepłowni pochodziły  w ostatnich latach w zdecydowanej większości z polskich kopalń, w oparciu o wieloletnie kontrakty. Staramy się zawsze być wiarygodnym partnerem, który wspiera lokalną gospodarkę – powiedział Frédéric Faroche, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Grupy Veolia w Polsce.

 

TAGI

PKP CARGO

INNE Z KATEGORII "przewozy-towarowe"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry