Menu
PKP Cargo przetransportuje ponad 5 mln ton węgla dla Enei

PKP Cargo przetransportuje ponad 5 mln ton węgla dla Enei

2016-05-24

PKP Cargo złożyło najkorzystniejszą ofertę w przetargu na przewóz węgla z lubelskiej Bogdanki do elektrowni Grupy Enea w Kozienicach. W ramach zawartego porozumienia PKP Cargo przetransportuje ponad pięć milionów ton węgla w okresie piętnastu miesięcy. Za przewóz węgla Enea zapłaci 54 mln złotych. Nowa umowa przedłuża współpracę Enei z PKP Cargo, które również w ubiegłych latach realizowało przewozy węgla z Bogdanki do Kozienic.

„Grupa Enea jest naszym ważnym partnerem – zapewnił Grzegorz Fingas, Członek Zarządu PKP Cargo ds. handlowych. – Tym bardziej cieszę się z możliwości kontynuacji współpracy. Świadczymy usługi na najwyższym poziomie rynkowym. Nasze doświadczenie sprawia, że jesteśmy sprawdzonym partnerem dla branży elektrycznej”.

Poza dostawami węgla, PKP Cargo zabezpiecza również transport paliwa ze śląskich kopalń do elektrowni w Kozienicach.

PKP Cargo jest największym kolejowym przewoźnikiem węgla w Polsce. W 2015 roku Grupa przewiozła około 58 mln ton węgla i miała blisko sześćdziesięcioprocentowy udział we wszystkich przewozach węgla kamiennego w kraju.

TAGI

PKP CARGO

INNE Z KATEGORII "przewozy-towarowe"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry
grupa MTMrealizacja: