Menu
Nowy Jedwabny Szlak: współpraca PKP CARGO z Kolejami Kazachskimi

Nowy Jedwabny Szlak: współpraca PKP CARGO z Kolejami Kazachskimi

2018-03-01

28 lutego br. w siedzibie PKP CARGO SA odbyło się spotkanie delegacji Grupy PKP CARGO z delegacją Kolei Kazachskich. Głównym tematem rozmów była współpraca obu przewoźników w obsłudze przewozów kontenerowych między Chinami i Europą.

Delegacja Kolei Kazachskich (KZH) spotkała się z delegacją Grupy PKP CARGO podczas odbywającego się w Warszawie posiedzenia III Komisji Organizacji Współpracy Kolei (OSŻD) ds. przewozów towarowych. Delegacjom przewodniczyli wiceprezydent ds. logistyki KZH Sanżar Eljubajew i członek zarządu ds. operacyjnych PKP CARGO SA Witold Bawor. W trakcie spotkania omówiono plany na 2018 r. i perspektywy rozwoju przewozów kontenerowych w relacjach z Chin do Europy przez Polskę, a także związane z tym zdolności przepustowe wschodnich przejść granicznych.

Szczególną uwagę poświęcono rozwojowi alternatywnych w stosunku do głównego dla tych przewozów przejścia Terespol-Brześć dróg przewozów przez pozostałe przejścia graniczne z Białorusią, Obwodem Kaliningradzkim, Ukrainą i Litwą oraz optymalizacji technologii procesu przewozowego, zwłaszcza w obszarze operacji granicznych na przejściach o różnej szerokości toru.

TAGI

PKP CARGO

INNE Z KATEGORII "przewozy-towarowe"

Ta strona wykorzystuje pliki cookies i zapisuje je na Twoim urządzeniu. Pozostając na stronie akceptujesz taki stan rzeczy.

akceptuję czytaj więcej
do góry
grupa MTMrealizacja: