Menu
CTL Logistics i LOTOS Kolej wśród sygnatariuszy Deklaracji w sprawie rozwoju kultury bezpieczeństwa transportu kolejowego

CTL Logistics i LOTOS Kolej wśród sygnatariuszy Deklaracji w sprawie rozwoju kultury bezpieczeństwa transportu kolejowego

2016-05-30

„Deklaracja w sprawie rozwoju kultury bezpieczeństwa transportu kolejowego” powstała z inicjatywy Urzędu Transportu Kolejowego. Pierwsi sygnatariusze podpisali deklarację 21 kwietnia 2016 roku, zobowiązując się tym samym do wprowadzenia w swoich przedsiębiorstwach kluczowych zasad kultury bezpieczeństwa, w tym między innymi do traktowania systemu kolejowego jako priorytetu, ochrony pracowników zgłaszających informacje dotyczące bezpieczeństwa oraz analizowania i wyciągania wniosków z wypadków.

W maju do grona sygnatariuszy „Deklaracji w sprawie rozwoju kultury bezpieczeństwa transportu kolejowego” dołączyła Grupa CTL Logistics oraz LOTOS Kolej.

Po podpisaniu deklaracji Jacek Król, prezes zarządu CTL Logistics podkreślił, że bezpieczeństwo pracowników, partnerów biznesowych oraz przewożonych ładunków jest dla Grupy najważniejsze. „Jesteśmy świadomi tego, jak ważne jest zaufanie, jakość pracy i przestrzeganie wysokich standardów bezpieczeństwa na sieci kolejowej – powiedział. – Chcemy podzielić się naszą wiedzą i korzystać z dobrych praktyk innych uczestników rynku, bo dzięki temu transport ładunków z CTL Logistics będzie jeszcze bezpieczniejszy”.

Roman Bernacki, Dyrektor ds. Bezpieczeństwa i Systemów Zarządzania LOTOS Kolej zauważył, że odpowiedzialność jest jedną z czterech priorytetowych wartości wszystkich spółek Grupy Kapitałowej LOTOS. „Względy bezpieczeństwa i rozwijanie świadomości pracowników w tym zakresie są dla nas nadrzędnym priorytetem w codziennej pracy – zapewnił. – Dlatego bez wahania zdecydowaliśmy się przystąpić programu”.

Sygnatariusze deklaracji zgodnie stwierdzili, że jej powstanie rozpoczyna nowy etap wspólnej pracy nad jeszcze bezpieczniejszą koleją.

 

Zdjęcie: LOTOS Kolej

TAGI

CTL LogisticsLOTOS KolejUrząd Transportu KolejowegoUTK

INNE Z KATEGORII "przewozy-towarowe"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry
grupa MTMrealizacja: