Menu
Złotym pociągiem do Kluczborka. Pierwszy przejazd wykonał Powstaniec Śląski [ZDJĘCIA]

Złotym pociągiem do Kluczborka. Pierwszy przejazd wykonał Powstaniec Śląski [ZDJĘCIA]

2019-12-02

Od 15 grudnia do rozkładu jazdy wejdą stałe połączenia z Olesna do Kluczborka. W sobotę 30 listopada Koleje Śląskie zaprosiły mieszkańców regionu do udziału w inauguracyjnym przejeździe. Wspólnie z marszałkiem województwa śląskiego zorganizowali podróż złotym Powstańcem Śląskim.

- Sobotni przejazd był dla nas wyjątkowy nie tylko ze względu na uruchomienie nowych połączeń, ale również z uwagi na 135-lecie linii kolejowej Tarnowskie Góry – Kluczbork oraz niedawno obchodzony Dzień Kolejarza – relacjonują organizatorzy akcji z ramienia KŚ.

Wśród przygotowanych tego dnia niespodzianek było m.in. zwiedzanie kabiny maszynisty i wysłuchanie historii śląskich kolei. Na każdym z przystanków na trasie na pasażerów również czekało mnóstwo atrakcji.

Przewoźnik na nowym odcinku trasy kolejowej wprowadził dla podróżnych atrakcyjną ofertę biletów. Za najtańszy z nich (Olesno-Kluczbork) zapłacimy 3 zł (bilet jednorazowy) i 70 zł (bilet miesięczny). Od tych cen przysługują pasażerom zniżki – m.in. dla studentów 51 proc.

Fot. Koleje Śląskie

TAGI

Koleje Śląskie

INNE Z KATEGORII "przewozy-pasazerskie"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry