Menu
Zintegrowany bilet POLREGIO i Polbus-PKS Wrocław

Zintegrowany bilet POLREGIO i Polbus-PKS Wrocław

2017-03-30

Przewoźnicy POLREGIO oraz Polbus-PKS zawarli porozumienie, dzięki któremu podróżni posiadający ważne bilety na przejazd pociągiem POLREGIO na linii Wrocław – Oleśnica będą mogli skorzystać z nocnych weekendowych autobusów uruchamianych przez Polbus-PKS.

W połowie stycznia br. zarząd POLREGIO oraz przedstawiciele siedmiu przewoźników autobusowych z różnych regionów kraju podpisali list intencyjny o współpracy w zakresie integracji transportu kolejowego i komunikacji autobusowej.
– Dziś możemy pokazać pierwsze efekty tego przedsięwzięcia – mówi Wojciech Kurzyjamski, Dyrektor Dolnośląskiego Oddziału Przewozów Regionalnych.

Przewoźnicy zadeklarowali rozwój kooperacji w zakresie: koordynacji oferty przewozowej i zintegrowania informacji o rozkładach jazdy na wybranych trasach. Kolejnymi etapami będą: sprzedaż biletów z wykorzystaniem jednej platformy sprzedażowej oraz stworzenie zintegrowanej oferty taryfowej. Ściślejsza współpraca będzie dotyczyła także organizowania komunikacji zastępczej, np. w związku z tymczasowym zamknięciem linii kolejowych na czas remontów. Partnerami przedsięwzięcia zostały spółki przewozowe podległe (od stycznia 2017 r.) Ministerstwu Infrastruktury i Budownictwa, czyli: PKS Częstochowa, PKS w Lublińcu, PKS w Ostrowcu Świętokrzyskim, PKS
w Gnieźnie, PKS w Ostrowie Wlkp., PKS Polonus w Warszawie oraz Polbus-PKS we Wrocławiu.

Pierwszy zintegrowany bilet POLREGIO i PKS pojawi się już 31 marca 2017 r. Oferta dotyczy wybranych opcji biletów okresowych. Dzięki wspólnej ofercie pasażerowie POLREGIO będą mogli skorzystać z nocnych autobusów kursujących z Wrocławia do Oleśnicy oraz w relacji powrotnej.
Z Tymczasowego Dworca Autobusowego we Wrocławiu autobus odjeżdża o godz. 2:15 (w nocy z piątku na sobotę oraz z soboty na niedzielę), a do Oleśnicy przyjeżdża o godz. 3:03. W kierunku Wrocławia podróżni mają do wyboru dwa kursy: o 21:40 oraz o 23:00 (we Wrocławiu odpowiednio o godz. 22:29 i 23:50).

– Podpisany w styczniu tego roku list intencyjny to zalążek współpracy i dobra baza do prowadzenia dalszych działań ukierunkowanych na integrację kolei z transportem drogowym. Dolny Śląsk to pierwszy region, którego mieszkańcy korzystający na co dzień z usług POLREGIO będą mogli kupić zintegrowany bilet. W przyszłym tygodniu podpiszemy kolejne porozumienie, tym razem z PKS Ostrowiec Św. Zintegrowany bilet w Świętokrzyskiem pojawi się w naszej ofercie jeszcze przed majówką – dodaje Krzysztof Zgorzelski, p.o. Prezesa Przewozów Regionalnych.

Wojciech Kurzyjamski, Dyrektor Dolnośląskiego Oddziału Przewozów Regionalnych, oraz Prezes Polbusa Krzysztof Balawejder zgodnie podkreślają, że „tak naprawdę podróżni nie muszą się martwić o zbędne formalności dotyczące zakupu biletu w autobusie. Wystarczy odpowiedni bilet kolejowy. Rozliczamy się wzajemnie i cieszymy się zainicjowanej w styczniu br. współpracy”.

Wielokrotnie zwracano się do nas z pytaniami o nocne połączenia koleją. Nie uruchamiamy takich pociągów, ale od teraz mieszkańcy będą mogli skorzystać z autobusu, mając ważny bilet kolejowy. To rozwiązanie najprostsze z możliwych. Taka integracja taryfowa między Przewozami Regionalnymi i Polbusem-PKS to dobry krok i zapowiedź dalszej współpracy – tłumaczy Wojciech Kurzyjamski.

 

Fot: Polbus PKS

TAGI

PolregioPrzewozy Regionalne

INNE Z KATEGORII "przewozy-pasazerskie"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry
grupa MTMrealizacja: