Menu
Zielone środy. Nowa akcja Kolei Śląskich

Zielone środy. Nowa akcja Kolei Śląskich

2018-03-20

Do tej pory z oferty darmowych przejazdów mogli korzystać mieszkańcy województwa śląskiego wtedy, kiedy smog był szczególnie dokuczliwy. W tym sezonie zimowym było to już osiem dni. Z darmowych przejazdów skorzystało ponad 15,5 tys. osób. Od 21 marca w każdą trzecią środę miesiąca będzie można nieodpłatnie skorzystać z pociągu bez względu na jakość powietrza.

Podczas kontroli wystarczy zamiast biletu pokazać ważny dowód rejestracyjny. Każdy kierowca może zabrać w podróż jedną osobę towarzyszącą.

Drugą inicjatywą w ramach Eko Roku w Kolejach Śląskich są bezpłatne przejazdy w każdą pierwszą niehandlową niedzielę w miesiącu dla rodziców, którzy wybiorą się w podróż z dziećmi. Przewoźnik chce w ten sposób zachęcać do aktywnego i zdrowego spędzania czasu, ale również promować kolej wśród najmłodszych. Z pierwszej Rodzinnej Niedzieli (11 marca) skorzystało ponad 4,4 tys. osób.

 

RS
Fot. KolejeSlaskie.com

TAGI

Koleje Śląskie

INNE Z KATEGORII "przewozy-pasazerskie"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry