Menu
Rośnie liczba pasażerów PKM

Rośnie liczba pasażerów PKM

2016-07-11

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego poinformował, że sukcesywnie wzrasta liczba pasażerów na liniach kolejowych obsługiwanych w ramach projektu Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

Wzrost liczby pasażerów jest widoczny na aglomeracyjnym (Gdańsk Wrzeszcz – Gdańsk Osowa –  Gdynia Główna) oraz regionalnym odcinku linii (Gdańsk Główny – Kartuzy, Gdynia - Kościerzyna). W czerwcu bieżącego roku na wyżej wymienionych trasach podróżowało łącznie 218 tysięcy pasażerów, czyli o siedem tysięcy więcej niż w ubiegłym miesiącu. Na tzw. kaszubskim odcinku trasy już trzeci miesiąc z rzędu wzrost utrzymuje się na poziomie od piętnastu do dwudziestu pięciu procent. Urząd Marszałkowski podkreśla, że wzrost nastąpił pomimo wycięcia z rozkładu jazdy trzydziestu pociągów, kursujących na najmniej obłożonych trasach.

Najnowsze statystki dotyczące zainteresowania pasażerów Pomorską Koleją Metropolitalną dowodzą, że regionalna część projektu ma największy potencjał rozwojowy. W opinii ekspertów to mieszkańcy Kaszub najbardziej skorzystają z uruchomienia PKM. Właśnie z myślą o nich w grudniu 2016 roku zostanie uruchomione bezpośrednie połączenie Kolejowe Kościerzyny z Gdańskiem Wrzeszczem.

W ciągu pierwszych dziesięciu miesięcy funkcjonowania Pomorska Kolej Metropolitalna zapewniła transport już łącznie ponad 1,75 mln pasażerów. Jeżeli dotychczasowa tendencja wzrostowa się utrzyma, Urząd Marszałkowski zakłada, że w pierwszym roku działania Pomorska Kolej Metropolitalna przewiezie 2 mln pasażerów.

 

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

TAGI

Pomorska Kolej Metropolitalna

INNE Z KATEGORII "przewozy-pasazerskie"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry
grupa MTMrealizacja: