Menu
POLREGIO w województwie łódzkim

POLREGIO w województwie łódzkim

2017-06-23

W czwartek 22 czerwca na Dworcu Kaliskim w Łodzi odbyła się prezentacja nowego pociągu, który będzie jeździć w barwach POLREGIO. Wyprodukowany przez PESA Bydgoszcz nowoczesny pojazd spalinowy o nazwie Link to nie jedyna zmiana w jakości obsługi podróżnych w Łódzkiem. Największy przewoźnik kolejowy w Polsce jest już na końcowym etapie negocjacji nowej umowy z samorządem województwa oraz zapowiada dostawę zmodernizowanych pociągów

To już piąty i ostatni Link zakupiony przez POLREGIO. Od niedawna nowe pociągi służą mieszkańcom Pomorza oraz Warmii i Mazur. Uroczyste przekazanie pierwszego składu odbyło się na Dworcu Wileńskim w Warszawie pod koniec kwietnia br. Łącznie przewoźnik będzie posiadał pięć jednostek tego typu.

– Nowoczesne pociągi spalinowe Link to zwiastun zmian, jakie POLREGIO będzie przechodzić w ciągu najbliższych lat – zapowiada Krzysztof Zgorzelski, Prezes POLREGIO. Spółka ma w planach m.in. pozyskanie łącznie 53 nowych i w pełni zmodernizowanych pojazdów. Wszystkie wyjadą na tory jeszcze przed końcem 2018 r. Z nowego pojazdu na co dzień będą korzystali pasażerowie podróżujący z Łodzi w kierunku Tomaszowa Mazowieckiego i Opoczna.

Nowy tabor, nowa umowa

Zmiany w POLREGIO nie ominą Łodzi.
Poza zaprezentowanym dziś całkiem nowym składem już wkrótce mieszkańcom regionu będzie służyło kilka gruntownie zmodernizowanych pociągów elektrycznych. Spółka negocjuje też z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego podpisanie dwuletniej umowy na świadczenie usług przewozowych – mówi Zgorzelski. – Oznacza to, że na terenie woj. łódzkiego pozostajemy liderem, największym przewoźnikiem kolejowym.

Dzięki nowemu porozumieniu przewoźnik będzie realizował usługi transportowe na obszarze województwa łódzkiego oraz na trasach prowadzących do sąsiednich regionów. Pociągi POLREGIO
w dalszym ciągu będzie można spotkać m.in. na trasach: Łódź – Skierniewice,  Łódź – Tomaszów Maz. – Opoczno, Łódź – Radomsko – Częstochowa, Łódź – Sieradz – Poznań i Skierniewice – Kutno. Pociągami POLREGIO można także bezpośrednio dojechać do innych dużych miast, np. do Torunia, Warszawy i Wrocławia.

– Dzięki rozbudowanej siatce połączeń POLREGIO pasażerowie z całej Polski mogą każdego dnia wygodnie i sprawnie przemieszczać się, swobodnie realizując swoje plany. Bez względu na to, gdzie mieszkają: w małej czy dużej miejscowości – dodaje Zgorzelski.

Nowa marka, nowa jakość

POLREGIO to wprowadzona pod koniec ubiegłego roku nowa marka konsumencka. Odejście od dotychczasowego logotypu Przewozów Regionalnych nie jest jednak zabiegiem marketingowym. To symbol istotnych zmian, jakie już teraz przechodzi Spółka. POLREGIO znajduje się teraz
w bezprecedensowym w swojej ponad 15-letniej historii momencie. Pod bacznym okiem nowego właściciela – Agencji Rozwoju Przemysłu – rozpoczęto proces restrukturyzacji. Realizacja planu naprawczego obejmuje aż 19 inicjatyw z różnych obszarów działalności Spółki. Na pozytywne efekty nie trzeba było długo czekać. Już w 2016 r. przewoźnik po raz pierwszy w historii odnotował dodatni wynik finansowy na wszystkich obszarach działalności, osiągając ponad 50-milionowy zysk. Prognozy na rok 2017 to zysk na poziomie 43-44 mln zł.

Poza wymianą taboru przewoźnik rozwija swoją ofertę, wspólnie z samorządami tworząc nowe połączenia, integrując transport z innymi przewoźnikami (także miejskimi) oraz wprowadzając atrakcyjne promocje dla swoich dotychczasowych i przyszłych pasażerów. Przykładem dobrej współpracy POLREGIO z samorządem województwa oraz władzami miasta jest Łódź. Od maja tego roku na terenie całego miasta obowiązuje wzajemne honorowanie biletów kolejowych i komunikacji miejskiej, dzięki czemu mieszkańcy wielu dzielnic mogą dojeżdżać do centrum znacznie szybciej, nie ponosząc dodatkowych kosztów.

 

Fot: POLREGIO

           

TAGI

PesaPolregioPrzewozy Regionalne

INNE Z KATEGORII "przewozy-pasazerskie"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry
grupa MTMrealizacja: