Menu
Pociąg Papieski ponownie na szlaku

Pociąg Papieski ponownie na szlaku

2017-06-05

Od dziś Pociąg Papieski znów kursuje z pasażerami – tym razem w województwie kujawsko-pomorskim! POLREGIO, największy polski przewoźnik kolejowy, ponownie udostępni specjalny skład swoim podróżnym także 6 i 7 czerwca. Uruchomienie tego wyjątkowego pociągu jest elementem obchodzonego od 3 do 11 czerwca Święta Województwa Kujawko-Pomorskiego. Święty Jan Paweł II jest oficjalnym patronem tego regionu.

Pociąg Papieski będzie kursował pomiędzy trzema miejscowościami, które odwiedził św. Jan Paweł II podczas swoich pielgrzymek – Włocławkiem (w 1991 r.), Bydgoszczą (w 1999 r.) i Toruniem (w 1999 r.).

Chcemy w ten sposób uczcić pamięć wielkiego Polaka, św. Jana Pawła II – mówi Krzysztof Zgorzelski, Prezes Przewozów Regionalnych i przypomina o zaangażowaniu POLREGIO w Światowe Dni Młodzieży. – „Budujemy dobrą kolej – budujemy dobre relacje” to nie tylko nasze hasło reklamowe, ale filozofia działania Spółki. Podczas zeszłorocznych ŚDM w Krakowie naszymi pociągami podróżowało łącznie blisko milion pasażerów. Była to największa tego typu operacja logistyczna w Polsce – dodaje Zgorzelski.

– Prowadząc działalność biznesową, trzeba koncentrować się na jakości usług, bo to one mają duży wpływ na zwiększanie liczby klientów, a w rezultacie na wyniki finansowe. Ważna jest również społeczna odpowiedzialność i budowanie dobrych relacji z mieszkańcami regionów, do czego ARP jako większościowy udziałowiec od początku przywiązuje dużą wagę. Dlatego cieszymy się z kolejnego projektu mającego również wymiar społeczny, jakim jest uruchomienie Pociągu Papieskiego w Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego – mówi Marcin Chludziński, Prezes ARP SA.

Pociąg Papieski to wyjątkowy skład, którego ciepła kolorystyka, nowoczesne, klimatyzowane wnętrze oraz wygodne fotele sprawiają, że przejazd jest bardzo komfortowy. Posiada 152 miejsca siedzące oraz 8 miejsc dla osób niepełnosprawnych. Podczas jazdy pasażerowie mogą oglądać filmy o św. Janie Pawle II oraz wysłuchać audycji – również w wersji obcojęzycznej – upamiętniających ten szczególny dla Polaków pontyfikat. W pociągu można też obejrzeć wystawę zdjęć Adama Bujaka, który od początku do końca pontyfikatu towarzyszył z obiektywem św. Janowi Pawłowi II w czasie jego pielgrzymek. W 2006 roku Pociąg Papieski został pobłogosławiony przez Papieża Benedykta XVI
w czasie jego wizyty w Polsce. Obecnie ten unikatowy skład obsługuje połączenia okazjonalne.

– 5 czerwca we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego zorganizowaliśmy przejazd Pociągu Papieskiego z Torunia na uroczystą sesję Sejmiku Województwa do Włocławka. Dodatkowo 6 i 7 czerwca mieszkańcy województwa będą mogli podróżować tym pociągiem pomiędzy Bydgoszczą a Toruniem i Włocławkiem na ogólnych zasadach. To nasz wkład w Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2017. W tym roku został nam nadany tytuł oficjalnego partnera tego wydarzenia mówi Waldemar Bachmatiuk, Dyrektor Oddziału Kujawsko-Pomorskiego POLREGIO.

W miniony weekend, podczas uroczystości odbywających się w ramach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego, POLREGIO przygotowało stoiska promocyjne w Bydgoszczy, Inowrocławiu oraz we Włocławku, na których odwiedzający mogli uzyskać informacje o stałej ofercie przewoźnika oraz o kursowaniu Pociągu Papieskiego.

Pociąg Papieski będzie można zwiedzać:

 • 5 czerwca przy peronie nr 2 stacji Toruń Główny w godz. 18:03-19:00,
 • 6 i 7 czerwca przy peronie nr 1 stacji Bydgoszcz Główna w godz. 10:00-11:57,
 • 6 i 7 czerwca przy peronie nr 2 stacji Toruń Główny w godz. 18:03-19:00.

Rozkład jazdy Pociągu Papieskiego:

5, 6 i 7 czerwca Pociąg Papieski będzie obsługiwał regularne połączenia POLREGIO w województwie kujawsko-pomorskim.

5 czerwca:

 • Toruń Gł. (10:08) – Kutno (12:15),
 • Kutno (16:04) – Toruń Gł. (18:03).

6 oraz 7 czerwca:

 • Toruń Gł. (4:36) – Włocławek (5:24),
 • Włocławek (5:55) – Bydgoszcz Gł. (7:57),
 • Bydgoszcz Gł. (11:57) – Włocławek (13:43),
 • Włocławek (14:32) – Bydgoszcz Gł. (16:06),
 • Bydgoszcz Gł. (17:20) – Toruń Gł. (18:00).

 

Fot: POLREGIO                                                                         

TAGI

PolregioPrzewozy Regionalne

INNE Z KATEGORII "przewozy-pasazerskie"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry
grupa MTMrealizacja: