Menu
Pielgrzymi wracają ze Światowych Dni Młodzieży

Pielgrzymi wracają ze Światowych Dni Młodzieży

2016-08-01

W ciągu dwóch dni (niedziela 31 lipca i poniedziałek 1 sierpnia) z dworca Kraków Główny odjadą siedemdziesiąt dwa składy specjalne, dwieście sześćdziesiąt regularnie kursujących pociągów dalekobieżnych oraz pięćset dwadzieścia regionalnych, które w sumie przewiozą nawet 400 tys. osób.  To o połowę więcej niż wynikało z wcześniejszych deklaracji. W związku z tym wzmacniane są składy i uruchamiane dodatkowe połączenia. Pomimo ilości pielgrzymów, którzy chcą skorzystać z transportu kolejowego, obsługa odbywa się płynnie.

Jak podano w komunikacie prasowym w niedzielę 96% pociągów odjechało z Krakowa Głównego punktualnie. W organizacji ruchu bardzo pomagają przygotowane wcześniej strefy buforowe oraz strefy oczekiwania. Pierwsza ze stref buforowych jest zlokalizowana na Placu Jana Nowaka Jeziorańskiego (przeznaczona dla podróżnych, których pociągi odjeżdżają z peronów nr 4 i 5), a druga przy ulicy Pawiej (perony nr  1, 2 i 3).

Podróżnych wspierają mobilni informatorzy i wolontariusze, mówiący w językach polskim oraz angielskim. Dla pielgrzymów przygotowano także bezpłatną wodę.

 

Fot: Kolej na ŚDM

INNE Z KATEGORII "przewozy-pasazerskie"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry
grupa MTMrealizacja: