Menu
Nowe połączenia Przewozów Regionalnych

Nowe połączenia Przewozów Regionalnych

2016-06-08

W czerwcu Przewozy Regionalne uruchomią aż dwa nowe połączenia: transgraniczne pomiędzy Białymstokiem a Kownem oraz wakacyjne na linii Kielce – Sandomierz.

Białystok – Kowno

Od 17 czerwca podróżni będą mogli bezpośrednio pojechać pociągiem z Białegostoku do Kowna, nowe połączenie Przewozy Regionalne zrealizują we współpracy z Kolejami Litewskimi oraz przy finansowaniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Pociągi będą kursowały w weekendy na trasie Białystok – Suwałki – Kowno. Po drodze zatrzymają się na stacjach w Czarnej Białostockiej, Sokółce, Dąbrowie Białostockiej, Augustowie, Suwałkach, Trakiszkach (w pobliżu Puńska), Mariampolu i Kozłowej Rudzie. Połączenie powstało specjalnie z myślą o mieszkańcach polsko-litewskiego pogranicza, a także turystach odwiedzających Podlasie i Suwalszczyznę.

Dla pasażerów podróżujących na Litwę przewoźnik przygotował ofertę „Polska – Litwa REGIO-Specjal”, w ramach której ceny biletów będą znacznie korzystniejsze niż w podstawowej taryfie międzynarodowej. Za bilet na całą trasę z Białegostoku do Kowna zapłacimy tylko 11 euro.

„Uruchomienie pociągów z Białegostoku do Kowna to bardzo ważny etap w budowaniu dobrych sąsiedzkich relacji – zauważył Krzysztof Mamiński, prezes zarządu i dyrektor generalny Przewozów Regionalnych. – Liczę, że ze względu na konkurencyjne ceny biletów i atrakcyjny czas podróży nowe połączenie spotka się z zainteresowaniem mieszkańców regionu i turystów”.

„Ostatni raz podróżni z Polski na Litwę przybyli bezpośrednim pociągiem po torze normalnym w 1939 roku – dodał Stasys Dailydka, dyrektor generalny Kolei Litewskich. – Po tak długiej przerwie wznowienie połączenia kolejowego między naszymi krajami jest ważnym krokiem strategicznym dla obu stron. Tym bardziej, że wykorzystujemy europejski tor Rail Baltici. To ważne porozumienie stworzy dla naszych pasażerów możliwość szybkiego i wygodnego dotarcia pociągiem do Europy”.

Kielce – Sandomierz

Nowe pociągi na trasie Kielce – Sandomierz będą kursowały w soboty i niedziele od 25 czerwca do 28 sierpnia (a także dodatkowo 15 sierpnia). Po drodze pociąg zatrzyma się też na stacjach: Zagańsk, Łączna, Suchedniów, Skarżysko-Kamienna, Wąchock, Starachowice, Starachowice Wschodnie, Brody Iłżeckie, Kunów, Ostrowiec Świętokrzyski, Ćmielów oraz Dwikozy. Podróż z Kielc do Sandomierza w ofercie „Bilet Świętokrzyski” wyniesie 15 złotych. Podróżni korzystający z ulg i zniżek studenckich/uczniowskich zapłacą jeszcze mniej.

Dzięki współpracy Przewozów Regionalnych z miastem Sandomierz podróżni po okazaniu biletu kolejowego będą mogli za symboliczną złotówkę zwiedzić Bramę Opatowską.

Podróż z Kielc do Sandomierza potrwa 2,5 godziny, a powrotna 2 godziny. Przejazdy na trasie zrealizuje pojazd Acatus Plus, wyposażony w 155 komfortowych miejsc siedzących, 15 dodatkowych siedzisk, windy dla niepełnosprawnych, klimatyzację, system informacji pasażerskiej oraz specjalne miejsca dla rowerów lub dużych bagaży.

Nowe połączenie, tak jak wszystkie regionalne w województwie, będą finansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Szczegóły obu ofert można znaleźć na stronie Przewozów Regionalnych.

 

Zdj.: Przewozy Regionalne

TAGI

Przewozy Regionalne

INNE Z KATEGORII "przewozy-pasazerskie"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry
grupa MTMrealizacja: