Menu
Łódzka Kolej Aglomeracyjna: podróżowanie bez barier

Łódzka Kolej Aglomeracyjna: podróżowanie bez barier

2017-06-09

Dla Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej dostępność usług dla wszystkich pasażerów jest kwestią priorytetową. 6 czerwca b.r. spółka przeprowadziła konferencję z udziałem największych organizacji pozarządowych, z którymi współpracuje w celu zapewniania pełnego komfortu podróży pasażerom niepełnosprawnym i o ograniczonej sprawności ruchowej.

ŁKA jako nowoczesny przewoźnik kolejowy stawia sobie za cel zapewnianie maksymalnej samodzielności i swobody z korzystania z przejazdów osobom niepełnosprawnym. Podczas konferencji zarząd spółki odebrał certyfikaty zaświadczające o dostępności i przyjazności firmy dla podróżnych o szczególnych potrzebach:

  1. Certyfikat Obiekt bez Barier dla Centrum Obsługi Pasażera na dworcu Łódź Fabryczna przyznany przez Fundację Integracja,
  2. Certyfikat Dostępność w standardzie dla taboru i drużyny konduktorskiej przyznany przez Spółdzielnię Socjalną FADO.

Kolejnym działaniem prowadzonym z myślą o osobach niepełnosprawnych jest dostosowywanie strony internetowej przewoźnika do standardu WCAG 2.0.

Warto wspomnieć, że wcześniej, w grudniu 2016 r., ŁKA otrzymała Certyfikat Firma przyjazna głuchym – na stronie internetowej, we wszystkich kasach agencyjnych i własnych, a przede wszystkim w każdym pociągu przewoźnik umożliwia skorzystanie z pomocy tłumacza języka migowego online. Wszystkie kasy są także wyposażone w pętle indukcyjne, z których każda jest certyfikowana i zgodna z normą PN-EN 60118-4. Obecnie ŁKA jest w trakcie oznakowywania swoich pociągów etykietami w alfabecie Braille.

Wszystkie nasze pociągi przewoźnika są nowoczesne, niskopodłogowe, wyposażone w windy i podesty dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Nowoczesny system informacji pasażerskiej wizualnej i głosowej na pokładzie pociągu umożliwia orientację w położeniu i trasie pociągu każdemu pasażerowi.

 

 

TAGI

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

INNE Z KATEGORII "przewozy-pasazerskie"

Ta strona wykorzystuje pliki cookies i zapisuje je na Twoim urządzeniu. Pozostając na stronie akceptujesz taki stan rzeczy.

akceptuję czytaj więcej
do góry
grupa MTMrealizacja: