Menu
Łódzka Kolej Aglomeracyjna: podróżowanie bez barier

Łódzka Kolej Aglomeracyjna: podróżowanie bez barier

2017-06-09

Dla Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej dostępność usług dla wszystkich pasażerów jest kwestią priorytetową. 6 czerwca b.r. spółka przeprowadziła konferencję z udziałem największych organizacji pozarządowych, z którymi współpracuje w celu zapewniania pełnego komfortu podróży pasażerom niepełnosprawnym i o ograniczonej sprawności ruchowej.

ŁKA jako nowoczesny przewoźnik kolejowy stawia sobie za cel zapewnianie maksymalnej samodzielności i swobody z korzystania z przejazdów osobom niepełnosprawnym. Podczas konferencji zarząd spółki odebrał certyfikaty zaświadczające o dostępności i przyjazności firmy dla podróżnych o szczególnych potrzebach:

 1. Certyfikat Obiekt bez Barier dla Centrum Obsługi Pasażera na dworcu Łódź Fabryczna przyznany przez Fundację Integracja,
 2. Certyfikat Dostępność w standardzie dla taboru i drużyny konduktorskiej przyznany przez Spółdzielnię Socjalną FADO.

Kolejnym działaniem prowadzonym z myślą o osobach niepełnosprawnych jest dostosowywanie strony internetowej przewoźnika do standardu WCAG 2.0.

Warto wspomnieć, że wcześniej, w grudniu 2016 r., ŁKA otrzymała Certyfikat Firma przyjazna głuchym – na stronie internetowej, we wszystkich kasach agencyjnych i własnych, a przede wszystkim w każdym pociągu przewoźnik umożliwia skorzystanie z pomocy tłumacza języka migowego online. Wszystkie kasy są także wyposażone w pętle indukcyjne, z których każda jest certyfikowana i zgodna z normą PN-EN 60118-4. Obecnie ŁKA jest w trakcie oznakowywania swoich pociągów etykietami w alfabecie Braille.

Wszystkie nasze pociągi przewoźnika są nowoczesne, niskopodłogowe, wyposażone w windy i podesty dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Nowoczesny system informacji pasażerskiej wizualnej i głosowej na pokładzie pociągu umożliwia orientację w położeniu i trasie pociągu każdemu pasażerowi.

 

 

TAGI

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

INNE Z KATEGORII "przewozy-pasazerskie"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry
grupa MTMrealizacja: