Menu
ŁKA zwiększa liczbę pociągów do Warszawy i w regionie

ŁKA zwiększa liczbę pociągów do Warszawy i w regionie

2016-08-18

Łódzka Kolej Aglomeracyjna wprowadza nowy rozkład jazdy pociągów. Od 4 września dwukrotnie (z czterech do ośmiu) zwiększy się liczba pociągów kursujących w weekendy pomiędzy Łodzią a Warszawą. Rozbudowana zostanie także regionalna oferta przewoźnika – przybędzie połączeń między innymi do Łowicza, Sieradza czy Kutna.

„W związku z tak dużym zainteresowaniem podróżnych i ograniczoną ofertą innych przewoźników Samorząd Województwa Łódzkiego oraz Łódzka Kolej Aglomeracyjna zdecydowały się podwoić ofertę pociągów kursujących w weekendy i święta na tej trasie” – powiedział marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień.

„Przygotowując rozkład jazdy myśleliśmy zarówno o pasażerach dojeżdżających w weekendy do pracy, na uczelnię jak również w celach turystycznych – dodał prezes zarządu Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej Andrzej Wasilewski. – Zadbaliśmy także o możliwość przesiadania się do pociągów innych przewoźników, kursujących zarówno po Warszawie, jak i w inne regiony kraju”.

W nowym rozkładzie jazdy ŁKA znajdziemy:

 • Osiem weekendowych połączeń Łódź – Warszawa,
 • Do dwudziestu dwóch połączeń dziennie na trasie Łódź – Koluszki,
 • Cztery połączenia w dni powszedni i osiem w weekendy na trasie Łódź – Skierniewice,
 • Trzydzieści trzy pociągi na trasie Łódź – Sieradz,
 • Dwadzieścia jeden połączeń na trasie Łódź – Kutno,
 • Dwadzieścia dziewięć połączeń na trasie Łódź – Łowicz,
 • Osiemnaście połączeń w dni powszednie oraz cztery w weekendy na trasie Łódź Widzew – Zgierz,
 • Trzydzieści pięć połączeń na trasie Łódź Kaliska – Łódź Widzew.

 Szczegóły dotyczące rozkładu jazdy są dostępne na stronie ŁKA.

 

Fot: ŁKA

TAGI

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

INNE Z KATEGORII "przewozy-pasazerskie"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry
grupa MTMrealizacja: