Menu
ŁKA dołączyła do Pakietu Podróżnika

ŁKA dołączyła do Pakietu Podróżnika

2018-02-22

Łódzka Kolej Aglomeracyjna jest pierwszym samorządowym przewoźnikiem, który dołączył do oferty wspólnego biletu kolejowego w ramach tzw. Pakietu Podróżnika. Pozwala to pasażerom na zakup jednego biletu na przejazd pociągami czterech przewoźników – PKP Intercity, POLREGIO, PKP Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście oraz ŁKA.

Pakiet Podróżnika po raz pierwszy trafił do sprzedaży we wrześniu 2017 r. Jest to oferta, która ma być wstępem na drodze do realizacji koncepcji Wspólnego Biletu. Dzięki tej inicjatywie potencjalni pasażerowie mają możliwość zakupu biletu na całą podróż w ramach jednej transakcji. Oznacza to spore ułatwienie, oszczędność czasu oraz pieniędzy dla podróżnych. Pieniądze oszczędza się, ponieważ w Pakiecie Podróżnika dostępne są wszelkie zniżki ustawowe oraz promocje oferowane przez zaangażowanych w projekt przewoźników.

Na specjalnej konferencji, która odbyła się 1 lutego br., poinformowano, że do Pakietu dołączył pierwszy w kraju przewoźnik samorządowy – Łódzka Kolej Aglomeracyjna. Może to oznaczać, że podzielona kolej pasażerska ma szansę połączyć na zasadach partnerskich.

– Wspólny bilet, do którego pierwszym krokiem jest Pakiet Podróżnika, jest stałą troską ministerstwa i jest bardzo ważny dla całego rynku kolejowego. Teraz dołącza do niego pierwszy przewoźnik samorządowy – powiedział podczas konferencji prasowej wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel.

– To naprawdę ważny dzień. Pakiet Podróżnika z udziałem Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej to pierwszy sygnał, że podzielona kolej pasażerska może się łączyć. Jest mi ogromnie miło, że ŁKA dołączyła do grupy trzech spółek, które zainicjowały Pakiet Podróżnika – podkreślił prezes Grupy PKP Krzysztof Mamiński.

Od połowy stycznia Pakiet Podróżnika jest dostępny również przez internet na specjalnie utworzonej platformie Bilkom 2 – ta intuicyjna w obsłudze aplikacja pozwala na integrację ofert poszczególnych przewoźników. Na stronie bilkom.pl można w łatwy sposób wyszukać najkorzystniejsze połączenia.

– Łódzka Kolej Aglomeracyjna zawsze wspierała i będzie wspierać rozwiązania zmierzające do utworzenia jednego biletu na kolei. Pakiet Podróżnika to dobry krok w kierunku Wspólnego Biletu, nad którym pracuje Ministerstwo i Grupa PKP. Samorząd województwa łódzkiego wprowadził już wspólne rozwiązania biletowe ŁKA i POLREGIO. Kolej jest również zintegrowana z komunikacją miejską w Łodzi. Sukces Pakietu Podróżnika zależy od dialogu ze wszystkimi operatorami kolejowymi i pasażerami – powiedział Janusz Malinowski, prezes zarządu ŁKA.

Podczas konferencji prezes PKP Informatyka Tomasz Miszczuk przekazał, że od 11 września ub.r., kiedy Pakiet Podróżnika pojawił się w kasach biletowych, został sprzedany 70 tys. razy. Natomiast poprzez platformę Bilkom 2, upublicznioną 15 stycznia br., sprzedano do tej pory 30 tys. pakietów.

TAGI

Andrzej BittelBilkom 2Krzysztof MamińskiKrzysztof MamińskiŁódzka Kolej AglomeracyjnaMIMinisterstwo InfrastrukturyPakiet Podróżnika

INNE Z KATEGORII "przewozy-pasazerskie"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry
grupa MTMrealizacja: