Menu
Leo Express będzie jeździł na trasie z Pragi do Krakowa

Leo Express będzie jeździł na trasie z Pragi do Krakowa

2017-06-12

Czeski przewoźnik Leo Express chce od 1 września uruchomić pociąg na trasie z Pragi do Krakowa. Relacja będzie obsługiwana codziennie.

Do Urzędu Transportu Kolejowego 5 czerwca 2017 r. wpłynęło powiadomienie od Leo Express a.s. o planowanym uruchomieniu nowego międzynarodowego połączenia pasażerskiego na trasie Praha hlavní nádraží – Kraków Główny  – Praha hlavní nádraží. Pociąg będzie wyjeżdżał z Pragi o godz. 15:13, przyjazd do Krakowa jest planowany na 22:16. W powrotną drogę pociąg będzie ruszał o 0:45, by dojechać do Pragi o 8:19. Cała trasa ma długość 530 km, z czego 165 km przebiega przez terytorium Polski.

Pod koniec kwietnia br. Leo Express uzyskał niezbędny do świadczenia przewozów na terenie Polski Certyfikat Bezpieczeństwa w części B, wydawany przez prezesa Urzędu Transportu Kolejowego. Certyfikat upoważnia przewoźnika do korzystania z polskiej infrastruktury kolejowej.

 

Fot. Leo Express

INNE Z KATEGORII "przewozy-pasazerskie"

Ta strona wykorzystuje pliki cookies i zapisuje je na Twoim urządzeniu. Pozostając na stronie akceptujesz taki stan rzeczy.

akceptuję czytaj więcej
do góry
grupa MTMrealizacja: