Menu
Krok w kierunku wprowadzenia wspólnego biletu. Pakiet podróżnika już w sprzedaży

Krok w kierunku wprowadzenia wspólnego biletu. Pakiet podróżnika już w sprzedaży

2017-09-14

Od 11 września br. podróżni w całej Polsce mają możliwość zakupienia biletów na przejazdy trzech przewoźników – PKP Intercity, POLREGIO i PKP SKM w Trójmieście – na jednym blankiecie.

Pakiet Podróżnika umożliwia pasażerom zakupienie biletów na całą podróż w jednym okienku kasowym. Będzie dostępny w oznaczonych za pomocą piktogramów kasach biletowych. Maksymalnie podróżujący mogą nabyć sześć biletów na przejazd pociągami ww. spółek. Dla klientów kolei to znaczne ułatwienie i duża oszczędność czasu, ponieważ nie muszą oczekiwać w kilku kolejkach. Wprowadzone rozwiązanie uwzględnia wszystkie zniżki i oferty handlowe poszczególnych przewoźników.

Powyższa inicjatywa to pierwszy krok w kierunku wprowadzenia Wspólnego Biletu Przewozowego – oferty, która pozwala pasażerom podróżować pociągami różnych spółek, które świadczą transportowe usługi pasażerskie w Polsce. Do udziału w projekcie WBP zapraszani są wszyscy przewoźnicy kolejowi, a w dalszej perspektywie również przedstawiciele pozostałych gałęzi transportu.

EG

 

Foto: PKP Intercity

TAGI

PKP IntercityPolregioPrzewozy RegionalneWspólny Bilet

INNE Z KATEGORII "przewozy-pasazerskie"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry